Jak uniknout osudu

Epilog

26. prosince 2007 v 19:00 | strigga
Věřili byste tomu? Já už skoro ani ne. Opravdu jsem se dokopala k slibovanému epilogu... jsem to ale rychlík (učiněné Pendolino), co *ironík* ? No nic, prostě to tu máte. Víte, docela těžko se mi s touhle povídkou loučí. Je mi smutno při pomyšlení, že už je opravdu ten konečný THE END... ach jo. Nějak mi přirostla k srdci. Ale bylo by trapné ji nedokončit. Takže epilog... nebo já nevím, jestli je to epilog nebo spíš taková... úplně poslední, krátká kapitola... no co už.
P.S.: Mám na vás takovou prosbu. Vím, že jste to už udělali u 16. kapitoly, ale... moc prosím KAŽDÉHO, kdo tu povídku četl, aby mi k ní zanechal jeden jediný komentář. Shrnující. Rozlučkový. Děkuju.

Kapitola 16. Exodus

10. prosince 2007 v 15:51 | strigga
Než dorazí Raven, abychom vám mohly společně nadělit druhou kapitolku k Deníku F+G (máme ji napsanou už od soboty, ale jsme mrchy, čekaly jsme na komenty ;)), vkládám vám sem poslední kapitolu k Jak uniknout osudu. Ano, úplně poslední. Teda, ještě bude Epilog.
Přiznám se, že mě od začátku napadala spousta konců. Nepřeberná spousta. Nakonec ale zvítězil ten nejpravděpodobnější, a já doufám, že vás nezklamu. Protože to bych nerada. Byla to, přeci jen, moje prvotina a docela těžko se s ní loučí. Tak, aby ty moje kecy nebyly delší než kapitola... tady ji máte ;)

Kapitola 15. Proměny

4. prosince 2007 v 15:39 | *podporující stávku učitelů* Strig
Za tuhle kapitolu poděkujte učitelům. Kéž by tak stávkovali častěji... ;)
Jinak, vy si to možná neuvědomujete, ale příběh se nám pomalu blíží ke konci. Abych pravdu řekla, tohle je už jedna z posledních kapitol, přesněji řečeno předposlední... a nečetla jsem to po sobě, takže chyby omluvte ;) opravím to celé, až to taky celé dopíšu. No nic... tak tady to máte ;)

Kapitola 14. Tichošlápkův objev

26. listopadu 2007 v 18:12 | strigga
Už jste mě ani nečekali, co? ;) Omlouvám se za zpoždění. Přiznám se, mám to napsané už asi týden, ale doháněla jsem školu (ehm... dnes jsem usoudila, že to stejně nemá cenu) a to mi zabralo veškerý čas k psaní milovaných povídek. Mohlo to tu být už předevčírem, nebýt toho, že jsem si psala s jednou nejmenovanou osobou (s ohledem na její přání zůstat v anonymitě... ;)), což mě jaksi odtrhlo od wordu ;) toliko k mé zdegenerované osobě ;)
Ke kapitole asi nemám co dodávat. Snad jen to, že mám pocit, že tady budou největším uměleckým dílem vaše komentáře. Pokud ovšem nějaké budou, že jo... a je tam asi chyb jako much. No nic, konec úvah :) "pěkné" počtení ;)

Kapitola 13. V mlhovině strachu

19. listopadu 2007 v 11:24 | strigga
Snažně vás prosím, než začnete číst tuto kapitolu, otevřete si knížku "Fantastická zvířata a kde je najít" (od Mloka Scamandera :)) a přečtěte si na stránkách 52 a 53 popis pětinoha. Případně ještě na straně 42 odstaveček o hrbounovi... kdo tu knížku nemá, ať se neděsí, o nic nepřišel. Já jenom aby nevzniklo moc nesrovnalostí... díky moc.

Kapitola 12. Bílá slepota

16. listopadu 2007 v 13:52 | strigga
Slibovala jsem, že bude brzo, tak tady ji máte. Mohla tu být už včera, ale Strig byla bohužel zaneprázdněna brouzdáním po Deviantartu. Když Murphy dá, zítra uvidíte výsledek této ušlechtilé činnosti.
Původně jsem to chtěla napsat tak, abyste až do konce nevěděli, kdo je kdo, ale... ono je to asi jedno. Snad se vám bude líbit i tak ;o)

Kapitola 11. Noc tajemné melancholie

12. listopadu 2007 v 19:15 | strigga
Už minule mi někdo říkal, že děj se nikam nepohnul... tak rovnou upozorňuju, nepohne se ani teď :) ale já si prostě myslela, že se to sem tak hodí. No nic. Po dlouhé době zase kapitolka k téhle povídce... doufám, že se vám bude líbit aspoň, co by se za nehet vešlo...
(Jinak mám náladu pod psa. Bolí mě v krku, jsem úplně vyřízená a dnešní čtvrtletka z matiky byl totální karambol. Mám tak trochu obavy, že z mojí práce si prófa vyvodí infarkt myokardu.)

Kapitola 10. Čumáček bez náhubku

31. října 2007 v 17:30 | strigga
Čao, lidičkové... já vím, jsem rychlá jak závodní hlemýžď, co :) Omlouvám se těm pár lidem, co čekají na drabblík, vlastně už mám dvě drabble napsané, ale... no, nepřála bych vám tak příšernej týden ve škole. Jediné, co mě drží nad vodou, je to, že o víkendu budu mít konečně čas na přepisování a hodím vám sem všechno, co mám připravené.
Ke kapitolce... je poněkud delší (ale ne zas tak moc) a má úplně idiotský název :) ale já si prostě nemohla pomoct... a má to jistý dvojsmysl, který pochopíte z kapitoly :)))

Kapitola 9. Veršovaná věštba

25. října 2007 v 18:26 | strigga
Tak za tuhle kapitolku se fakticky stydím :) zneužila jsem v ní svých básnických (ne)schopností, no a takhle to dopadlo... ale tak nějak zběžně jsem to po sobě četla, takže tam snad neobjevíte moc chybek. :) Takže enjoy... :)

Kapitola 8. Detektiv v Příčné

19. října 2007 v 17:30 | strigga
Ano, drazí zesnulí, další kapitolka je tady :). Tentokrát jsem ji po sobě dokonce četla, tak tam snad nebude moc chyb. Jinak - pochopte, že neumím francouzsky, znám jenom pár slovíček, takže jsem to nemohla víc rozvinout :) o čem že to kecám? Dozvíte se v kapitole... :)))

Kapitola 7. Jeskynní hygiena

15. října 2007 v 19:01 | strigga
Jsem tu a se mnou další kapitola :) tahle měla původně být npsaná úplně jinak, ale měla jsem nějakou dobrou náladu, no :) a zase jsem to nestihla po sobě zkontrolovat... jsem tu jenom na skok, naši mě ustavičně vyhazujou od compíku... takže chyby opět omluvte...

Kapitola 6. Zásadní rozhodnutí

12. října 2007 v 20:24 | strigga
Tak teda jo... další kapitola je tady. Máme tu návštěvu, takže to sem přidávám opět bez opravy. Omluvte mě, je mi líto - kdyžtak mě na chybky upozorněte nebo - ještě líp - je ignorujte. Za komentáře budu velice vděčná. :)))

Kapitola 5. Příběh čtvrtého viteálu II/II

7. října 2007 v 17:06 | strigga
Konečně, konečně jsem se dostala do systému! Omlouvám se za zdržení, ale byla jsem u mamky v práci a musely jsme už jít, takže jsem neměla dost času na boj s blog.cz :))

Kapitola 5. Příběh čtvrtého viteálu I/II

7. října 2007 v 15:20 | strigga
Tak, ok... tahle kapča se celkem dlouhá, ještě teď mě od přepisování bolí ruka, a musela jsem ji tudíž rozdělit na dvě části... jestli se mi to povede vložit, tak jsem machr, poněvadž blog.cz mi úplně nemístně blbne... :)

Kapitola 4. Do bezpečí

1. října 2007 v 17:50 | strigga
A konečně jsem se taky dostala k přepsání další kapitoly... tahle je sice o něco delší než ty předchozí, ale připadá mi taková... nudná, no... ale i takové někdy musí být, aby doplňovaly děj, no ne?

Kapitola 3. Dvojitý útěk

19. září 2007 v 19:35 | strigga
Tak, konečně přidávám třetí kapitolku. Nějak nemám vůbec čas na psaní, upřímně řečeno mě to pěkně štve, poněvadž bych mnohem radši psala, než se učila terminologii. Ale co mám dělat, že...

Kapitola 2. Nečekaná společnost

14. září 2007 v 18:35 | strigga
Ach ano, zapomněla jsem na věnování...
Tuto povídku tímto slavnostně věnuji naší paní profesorce na matematiku, jejíž falešný úsměv ze srdce nesnáším, a jejíž "zajímavý" výklad mou mysl dohnal až k tomu, že splodila tento nápad... Zároveň jí také děkuji, že mi konečně jednou posloužila k něčemu lepšímu, než je (ne)dostatečná z matiky.

Kapitola 1. Kobka pro aristokrata

12. září 2007 v 20:18 | strigga
Stejně jeko včera jsem se k počítači dostala až večer, ale nedalo mi to a musela jsem přepsat první kapitolu povídky... tady je :)
 
 

Reklama