Drabblata a pidipovídky

Jsou věci, jsou noci, jsou rána

8. března 2015 v 20:11 | strigga
Protože zrovna dneska jedna taková chvíle přišla, a v rozpoložení, ve kterým se už pár dní nacházím, jsem ji nedokázala tak snadno odehnat. Protože to asi zná každý. Tak to prostě je. Bylo. Bude. (Konečně jsem se začetla do povídek z Budče a mám z toho velmi zvláštní náladu.)
A taky protože už by měli kurnikšopajs vyhlásit to DMD, jelikož představa, že celý duben píšu věci tohoto typu, mě naprosto děsí.

Mohlo by to patřit vlastně do jakýhokoli fandomu (ačkoli znáte mě, žejo, já mám vždycky jasno), ale stejně to asi nejvíc patří prostě ke mně.

Potteroviny 2013, díl druhý ze tří

11. května 2014 v 10:54 | strigga


Druhá várka, tentokrát sedm HP drabblaátek.
A jsou mezi nimi tři z mých loňských nejoblíbenějších :)

Potteroviny 2013, díl první ze tří

10. května 2014 v 21:01 | strigga
Na DMD jsem loni přišla s takovým malým soukromým cílem - dokázat sama sobě i ostatním, že na tenhle fandom ještě je co psát. A ještě dlouho bude. A tak jsem jich nakonec napsala docela dost, nebo aspoň blogu to přijde dost, poněvadž mi nedovolil zveřejnit je všechna najednou. Dokonce ani polovinu ne! No fajn, tak tedy na tři části. To už prý půjde. (Jestli ovšem perex nebude moc dlouhý, žejo. :D)

Dvě z těchhle šesti už tu někde mám, ale to nevadí, bylo by mi jich líto, kdyby neměly své místo i mezi ostatními. :)
A upřímně - těchhle prvních šest mám ráda, ale k mým oblíbeným ještě nepatří. Ty budou hlavně ve druhém a třetím díle.
A vlastně mám asi nakonec nejradši ty, co jsem psala letos, poněvadž to už jsem se tak nějak - nebála?
No, každopádně - tady je první šestice :)

Záchranná stanice záporných postav 2013 - 2014

10. května 2014 v 0:41 | strigga
A začneme rovnou s těžkým kalibrem! :D
ZSZP vznikla jako vlastně už v rámci DMD 2013, i když tehdy jsem ještě netušila, jaké šílenství z toho ve skutečnosti vyleze. Když jsem se k nim po roce spíš tak nějak náhodně vrátila, stal se z nich najednou skoro až fenomén :D až mi nakonec nezbylo než vytvořit tomu vlastní fandom, do nějž, věřte domu nebo ne, přispěli svými drabblátky už další čtyři lidé. Sem vkládám samozřejmě jen své vlastní výtvory, ale kdyby vás zajímala i ona úžasná, úchvatná a jánevímještějakájiná dílka Carmen, swarrow, Iswidy a Ryi (a se.ida, který je ovšem Ryiným alteregem), stačí kliknout sem a uvidíte všechna ZSZP drabblátka pěkně pohromadě. :)

Stanice je univerzální multicrossoverová šílenost. Obsahuje potenciálně jakoukoli známou zápornou postavu, ideálně mrtvou, ale jak se ukázalo letos, není to nutnost. :D V Záchranné stanici žijí zachránění záporáci pěkně pospolu a zkušený, větrem ošlehaný, ostřílený a flaškou vodky vybavený Pracovník jim poskytuje veškerou možnou péči a navrací je do života.
Ale to všechno se dá snadno pochopit ze samotného čtení, takže už tu nebudu dál řečnit. Jen dál! :D

Zítra

30. listopadu 2013 v 15:41 | strigga
Jsem se tady dva dny marně snažila vložit jednu básničku... Blogu.cz se prostě evidentně nelíbí, neb ji odmítl zobrazit. Vážně tě miluju, Blogu, už jsem ti to někdy říkala? :D

Dobře, fajn, zkusíme to s jinou. S tou, kterou měla Keneu dostat už dávno, ale nepřipomněla se, a moje hlava děravá na to úspěšně zapomněla -_- promiň, promiň.
Tehdy, když jsem ji psala, mi připadalo, že fandom je jasný. Teď jsem si ji přečetla znovu a už si tím vůbec nejsem tak jistá. Tak to asi budeš muset posoudit ty :) téma je stejné jako u oné LotRovské povídky, jen pojetí je absolutně odlišné. Zajímalo by mě, co mi na to nakonec řekneš.. :)

Melodie mají duši

13. listopadu 2013 v 22:21 | strigga
"Drabble" pro Lee. Tři z tvých slov mi najednou vletěla do hlavy, tak jsem je nechala usídlit se na papíře - snažit se k nim vecpat to čtvrté by bylo násilné, promiň. :)

Okamžik z dnešního dopoledne. Snad se nebudeš zlobit, že je to něco takového. Okamžik, a nic víc. Ale já myslím, že ty jsi jedna z toho mála, co chápe, jak moc pro mě některé okamžiky znamenají :)
Kdybys chtěla vědět, jak to vzniklo, zeptej se, povím ti to. Kdybys chtěla znát tu písničku, zeptej se, povím ti ji. Je to na tobě. .)

Hlas pragmatika

6. listopadu 2013 v 12:17 | strigga
Zaprvé, inspirace dnešním nádherným ránem. Doufám, že oceníte můj spisovatelský zápal, neb jsem se kvůli němu nestihla nasnídat.
Zadruhé, inspirace jedním drabblátkem z letošního DMD. Bohužel jsem zapomněla jeho název i jeho autorku (ale určitě to byla autorka!), ale jestli si na něj někdo vzpomene, za doplnění budu více než vděčná .)

Pro HiTomi-chan, která si přála něco hobitího. :)

Minipovídka pro Keneu

11. října 2013 v 22:52 | strigga
Milá Keneu, ptala ses mě, jak moc velký jsem znalec, co se Bídníků týče. Cítím se trochu nepatřičně, že já Ti svoji minipovídku (má to stránku a půl, drabbletem to opravdu nenazvu :D) napsala úpně bez ptaní. Snad mě trochu ospravedlní skutečnost, že jsem přesvědčená, že ty se svou dokonalou pamětí na příběhy a postavy si prostě první část Společenstva Prstenu pamatuješ dobře. Snad ti tím aspoň malinko vynahradím ten pláč z minula :) hudba - tady a tady

Téma: Zítra taky vyjde slunce (odpusť, že v povídce používám celou dobu Slunce s velkým S - jsem na to zvyklá, dělám to celý život a ani nevím proč)
Upozornění: Pokud se ti budou postavy, kterých se to týká (mimochodem, nevybrala jsem si je náhodou, mám je oba moc ráda), zdát nějak OOC, pak mi prosím odpusť. Pravda je taková, že už jsem si (nejen) o nich v duchu napsala tolik různých příběhů, že jsem si z nich vytvořila takovou "vlastní" představu - smíšeninu jejich knižních a filmových povah, vlastních úvah a povídek, co jsem o nich četla.
Mimochodem, středozemský význam Slunce se mi strašně líbí :)

"Drabble" pro Brambůrku: Přítel

16. září 2013 v 0:48 | strigga
To abych vzbudila alespoň zdání spolehlivosti. :D
Milá Brambůrko, promiň, že to tak trvalo. Ale zase je to téměř trojdrabble :) no jo, zas mi těch sto slov nějak nevyšlo. :D Je to spíš kratinká povídka.
Myšlenka na konci je jedna z mých vůbec nejoblíbenějších. Je to už spousta let, co mi ji přesně v tomhle znění řekl člověk, kterého si moc vážím. A já nad těmi slovy dodneška přemýšlím a teprve s časem mi dochází, jak zatraceně moc pravdy v nich je. (A jsem moc ráda, že takové přátele mám.)

Zadaná slova zněla: delirium, cizopasníci, papuče, semafor, nejkulaťoulinkatější. Čtyři tam jsou, páté tam je taky, jen implicitně. Velmi implicitně. :D
Fandom: HP. To jste nečekali! A abych vás překvapila ještě víc, vystupují tam mé oblíbené postavy. *grin*

P.S.: Omlouvám se postavám, že je poslední dobou v povídkách občas mučím. Stěžujte si na děkanátu filosofické fakulty UK.

Taneční nad hřištěm

19. dubna 2013 v 20:58 | strigga
Příšerný týden, tohle :D ale už skoro končí a třebaže jsem nakonec vážně zkonila, co se dalo, už je to aspoň skoro všechno za mnou. A tenhle pocit mám ráda.
Další DMD drabblátko, tentokrát jako taková malá reakce na jedno Carmenino, věnované Fredovi a Georgeovi.. tedy vlastně, mně a Ravence. :) A i když nejoblíbenější pořád ještě nepřicházejí, tohle mám zvláštním způsobem opravdu ráda - možná právě kvůli té weasleyovské části ve mně.. :)

Téma: Zubatá
Den: 5.4.
Fandom: Harry Potter (koho to překvapuje, ať promluví nebo mlčí navždy :D)

Mezizubní dialogy

15. dubna 2013 v 17:05 | strigga
Ha, další DMD drabble! Tentokrát na bonusové téma, a protože se k bonusovým tématům přifařují požadavky navíc, muselo to tentokrát být sepsáno jako divadelní hra. Chachá. Jedno z mých oblíbených, i když nejoblíbenější teprve přijdou. :)
Věnováno Carmen, za inspiraci - schválně jestli poznáte, čím. :D

Téma: Do větru
Den: bonusové téma pro 4.4.
Fandom: Krutá realita (a když říkám krutá, tak to rozhodně neříkám do větru, rozumíme si. :D)

Třicetkrát a stále poprvé

13. dubna 2013 v 15:05 | strigga
Aby se neřeklo, že jsem flákač flákačská (což stejně jsem, ale nikdo to nemusí vědět, takže pššt!), vkládám sem první ze svých letošních DMD drabblátek. Pokusím se je časem naházet všechna, jen netuším, kdy mě to (jako prakticky všechno ostatní) přestane bavit :D

A rozhodopádně navštivte stránky DMD a přečtěte si na nich i některá z ostatních drabblátek, poněvadž i na takhle šílené téma vznikla spousta úžasných věcí!

Téma: Statistika nuda je
Den: 3.4.2013
Fandom: Harry Potter (jo, těch ještě bude.. :D)

Drabble pro Lee: Kdo jsi?

18. února 2013 v 23:03 | strigga
Fandom: HP :) nojo, už zase. Myslím, že jsem skoro definitivně zpátky doma, a je mi vlastně jedno, že je všechno jinak. Ne - vlastně je to dokonce dobře.
Postavy: jen dvě, a z toho jedna není člověk. :D Už máte strach? *děsivý úsměv*

Je to skoro double-drabble.
Promiň mi, Lee, žes musela tak dlouho čekat :) a vy ostatní mě ještě neukamenujte. (Jinak vám nikdo nic nenapíše...)

Drabble pro Carmen: Vy mně taky, nevděčníci

29. září 2012 v 19:40 | strigga
Milá Carmen,
upřímně jsem si myslela, že tahle slova budou naprosto nejhorší a v životě na ně nic nevymyslím. Nicméně, zdá se, že ze mě pět let našeho přátelství udělalo cvoka naladěného na stejnou vlnu, a tak mě před chvílí přepadl záchvat inspirace a voilá, tady to máš. Je to pravděpodobně ještě šílenější než to, co jsem ti napsala minule, ale nemá to náš oblíbený fandom. Vlastně - myslím, že tenhle "fandom" nemá nikdo rád. :D
Určitě to má přes sto slov, ale nepočítala jsem je, takže případné reklamace vám prostě házím na hlavu. :D

ZADANÁ SLOVA: housenka, plivanec, přeslazený, brak, kurděje. A světe div se, opravdu jsem je tam narvala všechny :D koneckonců jsem geniální, ne? Ale to už asi patří jinam.

Slušelo by se asi poznamenat, že kdo si neprošel jistým nedávným koloběhem, tento počin zřejmě tak úplně nepochopí. Můžu mu říct jediné - vůbec o nic nepřišel. :D

Čtyři hřebíčky do mojí rakvičky

16. srpna 2012 v 0:05 | strigga

Pro začátek mockrát děkuju všem souhrnně za všechny ty duchaplné, milé a jahodově vonící komenty k předchozímu článku. Všechny jsem je několikrát pozorně četla. A prý sem mám přispívat častěji... jo, kdyby bylo čím, taky sem nepíšu jednou za měsíc! :D
Přiznávám se bez mučení, že počátkem srpna se mi konečně podařilo začít žít - a tak nebylo potřeba o ničem psát. Znáte to. Nebo možná ne. Ale bude hůř, nebojte. Nedělám si iluze, že mi tenhle stav vydrží nějak dvakrát dlouho.
Mám tu ale několik věcí, kterých je mi líto, když jen tak tlejou ve složce. I když jsou mi vzpomínkou na letošní (a mé jediné) DMD, u kterého jsem se popravdě nijak moc dobře necítila. Tak kdyby někoho těch pár drabblátek zajímalo...

(Něco jako) drabble pro cloverdee: Dva na samotu

21. ledna 2012 v 17:20 | strigga
Ólalalá... budeme dělat, že jsme si toho měsíčního zpoždění nevšimli, tradá, pískpískpísk...

Milá clov,
chci, abys věděla, jak jsem ráda, že jsi zpátky mezi námi. A že bych ti za to ráda poděkovala něčím lepším než tímhle; něčím, co by mělo sto slov, u čeho bych dodržela zadaná slova (už zas je tam jenom ta vločka! Co s nima všichni máte? :D), něčím, co by nemělo tak smutný název i obsah. Nejlépe něčím, co by bylo drabble. Ehm ehm.
Ale... něco ti řeknu. Tihle dva čekali skoro tři roky, až zase vezmu tužku do ruky. Dočkali se. Díky tobě. ;)
Sirius, Remus

Pseudoabsurdomegalomanské "drabble" pro Carmen

16. ledna 2012 v 22:31 | strigga
Milá Carmen,
je tu pár věcí, za které bych se ti měla omluvit.
Například to zpoždění (ale já říkala, že mi to půjde pomalu xD). To, že je to nesmyslné a zmatené a šílené. Fakt, že to nemá název. Fakt, že to není drabble (nebo je to drabble pro megalomany), nebo třeba to, že ze slov, která jsi mi zadala, to obsahuje jen jedno jediné. :D Holt tvůrčí svoboda, chápeš...
Je tu ale taky pár věcí, za které mě (doufám) budeš milovat. Například ten fandom. To, že je to situace, kterou jsem původně chtěla nakreslit (pak mě osvítila lampa moudrosti a vnukla mi myšlenku, že psát umím přece jenom líp :D). Fakt, že jahody v tom hrají svou roli.
A to, že se to odehrává v cukrárně. ;)

Pro vás ostatní: Pravděpodobně to nepochopíte... ne, určitě to nepochopíte. Trhněte si nohou a jděte si číst erudovanou literaturu :D

Drabble pro Raven: Na úvodní stránce

21. prosince 2011 v 23:29 | strigga
Hehé... dobře, tohle drabble miluju :D netuším, jak mě to napadlo, ale bavilo mě to strašně. A je mi velikým potěšením, že jej mohu věnovati zrovna svému drahému bráškovi ;-)

Zadaná slova zněla: návod na přežití, pomněnka, defibrilátor. Snad mi odpustíš, že jsem jedno trochu pozměnila ;)
Fandom: řekněme... něco, co už jsem nesnesitelně dlouho nepsala.
Má to něco přes sto slov, ale náhodou ne o moc. :D
Veselé Vánoce, brácho!

Drabblátko, drabblátko, drobátko mi hrablátko...

16. prosince 2011 v 22:59 | Ten schizofrenik odvedle
Jinak jsem normální... :D

No ano. Já vím, že minulá zadání jsem nesplnila, a stydím se za to, strašně se za to dodnes stydím. Ale přeci jen - už jsou to skoro čtyři roky, tak co kdybyste mi odpustili a dali mi druhou šanci?
Mám totiž ohromnou chuť psát drabblata. O všem možném i nemožném. A tak vás pěkně prosím, kdo by nějaké chtěl (třeba jako vánoční dárek :)), nechť mi tu zadá tři až pět slov do komentů :-)

Prosím vás pěkně (ještě jednou :D), nezadávejte mi témata. S těmi mi to nikdy nešlo... slova mám raději. A fandomy či nefandomy se taky nechte překvapit. A když to nebude mít přesně sto slov, nezlobte se na mě; mně jednou řekli, že to tak být nemusí, a já se tím od té doby řídím.

A... budu strašně ráda, když mi něco zadáte. Vážně mi tím uděláte radost. Neslibuju, že to doopravdy napíšu, protože sliby jsou chyby - ale vynasnažím se. A už teď mě napadá jedna věc za druhou... :)

Tákže, jako obvykle, otázka zní: Chcete mě? Teda, chcete drabble? ;)

Provětrejte kalendáře, než vám Santa uletí!

12. listopadu 2008 v 10:42 | strigga
Jsem nemocná. Už zase.
Beru rulík zlomocný. Už zase.
Raven si ze mě bude dělat srandu. Už zase.
Píšu. Už zase.
"V koupelně je voda," stěžoval si včera táta. Jak netypické!
"No, chcíplá myš si už ani nevrzne," zafilosovoval si v pondělí náš profesor biologie nad tajemným koloběhem života...
Už zase, už zase, už zase. Už zase je tu skoro zima, už zase budou Vánoce.
Chcete mě?
A nebo spíš... chcete dárek? =)

ANEB...
 
 

Reklama