Ukolébavka

14. května 2015 v 0:34 | strigga |  Verše z dílny šílené striggy
Já sem ty svý drabblata z DMD dávám taky jak z chlupatý deky.. mám vtíravý dojem, že tu pořád chybí i značná část z roku 2013. :D No nevadí. Ale tuhle tu mít chci, protože.. no, protože to je jedna z mála poezií, co jsem do DMD za ty čtyři roky napsala. Vlastně jen asi jedna ze dvou. A mnohem upřímnější než ta první. Napsaná asi ve tři ráno.. měl to být muzikál, čili to muselo mít formu scénáře, ale vylezla mi z toho v podstatě báseň. (Co v podstatě! Formálně vybroušenější báseň jsem dlouho nenapsala, můžete si povšimnout, že každý verš má jedenáct slabik, což se mi obvykle nestává a upřímně na to kašlu :D ale tady mi to tak nějak vyšlo.)

Doctorovská. Ale i bez Doctora v tom snad něco je. (Ačkoli to k němu patří. Jenom ať to proboha nevidí Moffat, ten by z toho stopro udělal hroznej maglajz.)
Téma bylo tak šílený, že už si ten název snad ani.. jo - "Pravda je ženského rodu, protože je spíše krásná než praktická". A já na takovou hovadinu nedokázala napsat humor.. asi se ze mě stává fakt morous.
A mohlo to mít dvě stě slov.

A kdybyste ji nečetli.. pusťte si aspoň ♪tohle. Jednou ten film musím zas vidět. Je to už tolik let..***

UKOLÉBAVKA

Vesmírné ticho. Tma, sametová jako jarní noc. Hvězdy se mírně třpytí, TARDIS tiše tančí prostorem. Nic tu chvíli neruší. Mlhovinou zní ukolíbavka jak vánek ze vzdálených kopců.

HLAS 1: Spi, příteli, a neotvírej oči
Vesmír se sám teď chvíli bude točit
neměj strach, neboj, nic se neroztříští
a jestli snad, spraví to ráno příští.

HLAS 2: Spi, příteli, a dej ať sny tě těší
a vše, co nikdo jiný nevyřeší
přenech teď chvíli lidem světa dole.
Netrap se tím, co ráno bude bolet!

HLAS 1: Spi, příteli, a nemysli už na nic.
Čeká tě ještě tolik příštích stanic
tolik útěků, tolik chvilek štěstí
ať zpívají ti hvězdy na pelesti

o pravdě o sobě, s níž se tak bojíš žít.
O pravdě, která ti věčně bere klid!
Krásná je, strašná, všechno dohromady
o všech planetách co už nejsou tady

a o té, jejíž smrt je tvoje vina.
Na Gallifrey už nikdo nevzpomíná
jediné zrnko, co z ní zbylo, jsi ty
a smutek věčně za očima skrytý.

HLAS 2: Někdy je s pravdou strašně těžké jít dál.
Tak spi, příteli, a ne abys to vzdal.

Mlhovinou doznívají poslední tóny, trylek je stále tišší, až nakonec umlká docela. Doctor se ze spánku usmívá.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Keneu Keneu | 14. května 2015 v 3:26 | Reagovat

když mě dneska ve tři ráno probudil budík, abych konečně splichtila ten referát do estetiky (bloddy 7 credits), měla jsem v hlavě tři věci - zbytky snů inspirovaných večerním koukáním na Downton Abbey, pak to, že si k energiťáku musím nutně pustit Always Look on the Bright Side of Life a pak taky Tebe, protože před tím, než jsi mi tu píseň asi desetkrát doporučila, jsem ji neměla moc ráda
teď se tu křením, borůvkové pití mi dává křídla a i touhle dobou má život svou jasnější stranu, třeba zrovna Tvoji překrásnou ukolébavku (jen si nesmím pustit to, co mi připomíná druhý řádek, nebo se tu zas rozpliznu a nic neudělám)
a s tím soundtrackem jsem taky jednu DMD noc strávila
díky, že jsi

2 strigga strigga | 14. května 2015 v 9:29 | Reagovat

'ways glad to cheer you up!
Always look on the bright side of life je univerzální lék :) taky bych ho teď potřebovala, proč já ho vlastně nemám v mobilu..
Ve tři ráno jsem zrovna usínala (a pak vstávala ve tři čtvrtě na šest, taky podle toho vypadám - a to jsem se ani neučila). Stejně bych poslední dobou radši nespala, ty sny stojí za to..
7 kreditů! Tolik jsem najednou ještě nikdy nedostala :'( jsi skvělá a jedeš jak drak!
Díky, že jsi ty!  Nevím, co bych dělala, keybych neměla komu ve tři ráno dělat radost :D ale vážně, znáš to.. člověku je samotnýmu mizerně a potřebuje mít pocit, že jeho existence má smysl. A má, dokud aspoň někoho těší.. :)

3 Jaen Jaen | 15. května 2015 v 14:39 | Reagovat

Přiznávám, že doteď jsem neznala ani film, natož jeho soundtrack. Vyprovodím se sama (a vrátím se po jeho shlédnutí). A ta Ukolébavka - myslím, že jí vyhradím část své nástěnky..Co se týče Always looking - spolužačky mě na gymplu dostaly, když mi k narozkám daly takové to hrací přání - s touto písničkou. Zrovna o víkendu jsem na něj doma u rodičů narazila..

4 strigga strigga | 15. května 2015 v 21:32 | Reagovat

Ten film je mi strašně blízkej.. je to už spousta let, co jsem ho viděla naposledy, ale na ten pocit z něj prostě nějak prostě nezapomínám. Je to šíleně krásný a silný a dodneška to mám zafixovaný jako svůj nejoblíbenější film, i když zjišťuju, že ho vlastně zas tak moc lidí nezná :) taky s ním mám spojenou spoustu vzpomínek. A ta hudba se vlastně i k obsahu tohohle drabblete hodí i tak nějak.. obsahově (mě teď napadá).
A moc děkuju! Ukolébavka bude ráda na nástěnce, já ji mám vlastně opravdu ráda, nějak jsem jednou konečně zase dala do toho psaní to, co jsem chtěla.. (za to může Piovani!)
Jé, to hrací přání musí být skvělá věc! Já dostala letos od Keneu k Vánocům placku s "Nobody Expects the Spanish Inquisition", hrdě ji nosím na tašce, kamkoli jdu (ještě jednou díky!) :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama