Září 2014

Vzpomínky na modrou

22. září 2014 v 11:41 | strigga |  Verše z dílny šílené striggy
Chrchlám a počítač mi poskakuje na kolenou. Snažím se přesvědčit sama sebe, že vylézt zpod deky a vyrazit se psem bude.. ale však to znáte.

Je to jen takový oťukávání, pořádně neukončený, bez pointy, neotesaný, jednoduchý, nesmyslný. Ale po dlouhý době, kdy jsem nedokázala napsat prakticky nic, je to prostě.. něco. A ani nevím, jak mě to vlastně napadlo :) a víte co, mně se to takhle vlastně líbí.

A rozhodně to chce ♫tohle :)


Tenhle článek je velmi podstatný a důležitý!

13. září 2014 v 3:28 | strigga
Tenhle článek vás zklame.

Vzhledem k okolnostem poslední doby přemýšlím o tom, že se začnu učit hrát na kytaru. A taky by mě bavila maďarština. Jinak jsem normální, a především - vzhledem k okolnostem poslední doby - přemýšlím, že založím něco jako Klub lidí žijících v noci. No vážně. Asi to teda bude mít lepší název, ale.. víte, nikdy dřív jsem si neuvědomovala, jak neuvěřitelná nuda to je, když člověk prostě nemůže spát a je na to sám. Ve tři ráno. Ve čtyři. Sedí a kouká do prázdna, protože kvůli nervozitě, která mu zabraňuje usnout, si nemůže ani soustředěně číst nebo se učit, koukat na seriál.. prostě nic. Překvapuje mě to, ale mívám tou dobou (jako teď) chuť mluvit, komunikovat s někým, vidět, že na to prostě.. nejsem sama. V pět vylejzají první blázni a ženou se za prací, ale já stejně většinou nakonec tak v ty čtyři usnu.. někdy i dřív. Ale někdy ne. A právě proto mi Klub lidí žijících v noci přijde jako geniální nápad. Nevíte někdo něco? Neexistuje to třeba už? Neznáte někoho, kdo je na tom podobně, nějakou - beznadějnou sovu, co se snažila léčit, ale moc to nevyšlo? A co je nejpodstatnější - nenapadá vás pro to nějaký brisknější, přiléhavější, elegantnější název? A co na to Jan Tleskač?

.. no, ten by možná řekl, že bych sem po třech měsících taky mohla napsat nějaký smysluplnější článek, abych psychicky nezničila i ten náhodný vzorek populace, co sem občas ještě omylem zabloudí.. ale víte co, já si stejně myslím, že by řekl něco jako "Co? Jaký blog? Internet, co to je?", načež by se vrátil k propočtům úhlu křídel létajícího kola. Takže je vlastně úplně jedno, co by mi na to řekl Jan Tleskač. Možná bych se měla zeptat Robespierra, nebo tak.

Nevšímejte si času přidání. Ačkoli, ten by to možná když ne vysvětlil, tak aspoň ospravedlnil.
Proč není tématem týdne Nespavost?

(A protože se nikomu nechce číst metafory a další bláboly skryté mezi řádky, tak jo, možná by mi vážně pomohla návštěva psychologa.. nebo aspoň Rohypnol. *unavený povzdech*)