Květen 2014

Tam a zase zpátky (deníkový zápis ze 17. května 2014)

17. května 2014 v 14:54 | strigga |  Z deníku jahodového maniaka
Víte, někdy mívám pocit, že tam, kde jsem, jsem úplně špatně. A zvlášť na jaře, když prší. A na podzim, když fouká vítr, a v zimě, když jsou pláně zasněžený. A v létě, když cestuju všude možně, a taky vždycky, když jsem na horách. A tím "kde jsem" nemyslím místo, kde zrovna jsem v tom okamžiku, ale život, který žiju.
Když se nad tím zamyslím (a myslím na to častěji, než bych chtěla), já vlastně.. já vím, co chci. Vážně je ode mě strašně pokrytecký vymlouvat se, že dělám, co dělám, protože hledám sama sebe, protože ještě nevím, co bych vlastně chtěla dělat. Ne, já to vím. Jen jsem srab, který neví, jak toho dosáhnout.


Modrostříbrnošedý ~ (intermezzo)

12. května 2014 v 21:35 | strigga |  (zatím bez názvu)
já nezapomínám.. pořád mám Jejich příběh v sobě.
Jen, jak to tak vidím, asi prostě nedokáže být chronologickej, ucelenej..

Po dlouhý době mi připadá, že jsem ve "verších" vyjádřila to, co jsem chtěla. :) Myslím, že nebude těžký poznat, ze kterýho období tenhle okamžik pochází..


Potteroviny 2013, díl druhý ze tří

11. května 2014 v 10:54 | strigga |  Drabblata a pidipovídky


Druhá várka, tentokrát sedm HP drabblaátek.
A jsou mezi nimi tři z mých loňských nejoblíbenějších :)


Potteroviny 2013, díl první ze tří

10. května 2014 v 21:01 | strigga |  Drabblata a pidipovídky
Na DMD jsem loni přišla s takovým malým soukromým cílem - dokázat sama sobě i ostatním, že na tenhle fandom ještě je co psát. A ještě dlouho bude. A tak jsem jich nakonec napsala docela dost, nebo aspoň blogu to přijde dost, poněvadž mi nedovolil zveřejnit je všechna najednou. Dokonce ani polovinu ne! No fajn, tak tedy na tři části. To už prý půjde. (Jestli ovšem perex nebude moc dlouhý, žejo. :D)

Dvě z těchhle šesti už tu někde mám, ale to nevadí, bylo by mi jich líto, kdyby neměly své místo i mezi ostatními. :)
A upřímně - těchhle prvních šest mám ráda, ale k mým oblíbeným ještě nepatří. Ty budou hlavně ve druhém a třetím díle.
A vlastně mám asi nakonec nejradši ty, co jsem psala letos, poněvadž to už jsem se tak nějak - nebála?
No, každopádně - tady je první šestice :)

Záchranná stanice záporných postav 2013 - 2014

10. května 2014 v 0:41 | strigga |  Drabblata a pidipovídky
A začneme rovnou s těžkým kalibrem! :D
ZSZP vznikla jako vlastně už v rámci DMD 2013, i když tehdy jsem ještě netušila, jaké šílenství z toho ve skutečnosti vyleze. Když jsem se k nim po roce spíš tak nějak náhodně vrátila, stal se z nich najednou skoro až fenomén :D až mi nakonec nezbylo než vytvořit tomu vlastní fandom, do nějž, věřte domu nebo ne, přispěli svými drabblátky už další čtyři lidé. Sem vkládám samozřejmě jen své vlastní výtvory, ale kdyby vás zajímala i ona úžasná, úchvatná a jánevímještějakájiná dílka Carmen, swarrow, Iswidy a Ryi (a se.ida, který je ovšem Ryiným alteregem), stačí kliknout sem a uvidíte všechna ZSZP drabblátka pěkně pohromadě. :)

Stanice je univerzální multicrossoverová šílenost. Obsahuje potenciálně jakoukoli známou zápornou postavu, ideálně mrtvou, ale jak se ukázalo letos, není to nutnost. :D V Záchranné stanici žijí zachránění záporáci pěkně pospolu a zkušený, větrem ošlehaný, ostřílený a flaškou vodky vybavený Pracovník jim poskytuje veškerou možnou péči a navrací je do života.
Ale to všechno se dá snadno pochopit ze samotného čtení, takže už tu nebudu dál řečnit. Jen dál! :D

JARNÍ OČISTA

9. května 2014 v 23:41 | strigga |  V ráji žbleptařů
Já vážně žiju!

A dokonce i něco píšu. Sem tam. Proběhlo DMD a mně se nakonec povedlo úspěšně napsat minipříběh na každé zadané téma. Akorát že duben takhle vždycky hrozně rychle uteče..