Říjen 2013

Replay, Pause, Delete

26. října 2013 v 16:28 | strigga
Chvilkový výkřik, vzniklý při čtení jakéhosi článku. Měli byste v životě radši tlačítko Replay, nebo Pause? Mám takový dojem, že na jedno tlačítko tu zapomněli.

Poslední dny se často dlouhé hodiny toulám po lesích. Doprovází mě pes. Je podzim a já potřebuju samotu. Čistí to myšlenky, když se člověk může jen tak vyráchat v potoce, posadit se na zem, opřít se o kmen stromu a dívat se, jak si světlo hraje se stínem a jak padá listí.
Proč mám pocit, že předchozí odstavec absolutně nesouvisí s nadcházející básní..?
Jo, už vím. Chtěla jsem říct, že mám takový pocit, že nejvěrnějším průvodcem samoty je stejně nakonec vždycky nostalgie.

Loučení

20. října 2013 v 23:08 | strigga |  Verše z dílny šílené striggy
Já vím, že je konec října.. ale stejně jsem musela na víkend zmizet do Alp, abych se rozloučila s létem. S tímhle létem je to nějak obzvlášť těžké. Ani nemám pocit, že by patřilo zrovna k nejúžasnějším v mém životě - ale asi mi toho přineslo nejvíc, nebo nevím. Nechce se mi ho opouštět.

Tohle má, aby vědělo, že na něj myslím a že ho nemám v úmyslu zradit. :)

Minipovídka pro Keneu

11. října 2013 v 22:52 | strigga |  Drabblata a pidipovídky
Milá Keneu, ptala ses mě, jak moc velký jsem znalec, co se Bídníků týče. Cítím se trochu nepatřičně, že já Ti svoji minipovídku (má to stránku a půl, drabbletem to opravdu nenazvu :D) napsala úpně bez ptaní. Snad mě trochu ospravedlní skutečnost, že jsem přesvědčená, že ty se svou dokonalou pamětí na příběhy a postavy si prostě první část Společenstva Prstenu pamatuješ dobře. Snad ti tím aspoň malinko vynahradím ten pláč z minula :) hudba - tady a tady

Téma: Zítra taky vyjde slunce (odpusť, že v povídce používám celou dobu Slunce s velkým S - jsem na to zvyklá, dělám to celý život a ani nevím proč)
Upozornění: Pokud se ti budou postavy, kterých se to týká (mimochodem, nevybrala jsem si je náhodou, mám je oba moc ráda), zdát nějak OOC, pak mi prosím odpusť. Pravda je taková, že už jsem si (nejen) o nich v duchu napsala tolik různých příběhů, že jsem si z nich vytvořila takovou "vlastní" představu - smíšeninu jejich knižních a filmových povah, vlastních úvah a povídek, co jsem o nich četla.
Mimochodem, středozemský význam Slunce se mi strašně líbí :)

Podzimní

5. října 2013 v 22:07 | strigga |  Verše z dílny šílené striggy
Tak jsem přemýšlela, jestli s tím blog bude mít nějaký problém, když použiju dvakrát stejný název pro báseň. Projela jsem složku s básněnkami a zjistila, že jsem tak nikdy žádnou nepojmenovala. Zdá se mi to neuvěřitelné, vzhledem k tomu, kolikrát už jsem to chtěla udělat :D

Po delší době něco, s čím jsem byla... a vlastně i jsem - nějakým způsobem spokojená. I když nechci, aby to vyznělo zrovna takhle, protože je to hodně citová spokojenost, ale... vy mě stejně znáte a víte, že na formu jsem tak nějak kašlala skoro vždycky.