Prosinec 2010

Ať žijou jogurty! Yosh!

31. prosince 2010 v 18:43 | strigg-chan
Já tohle FAKT nemám ráda. Ale letos neodolám. :-D

Ne, nebude žádné vtipné sumírování uplynulého roku. Víte, všechny strasti tohohle roku překryla má strašná, strašlivě veliká radost z návratu mrchy múzy, která si před dvěma lety naordinovala dovolenou a nechala mě na holičkách. Vážně jsem netušila, že jí dokážu tak rychle odpustit... jenže pak přiletěla a já ji objala a cítila se tak šťastná, jako snad ještě nikdy.
Je mi jedno, co si kdo říká (že, tati, že, mami). Já se cítím jako spisovatel, CHCI být spisovatel (co jiného tak může dělat člověk s nadprůměrně rozvinutou představivostí? :-D) a je mi úplně fuk, že je to "jenom" fanfiction. Abych byla upřímná, mám fanfikci radši než originální díla, i když samozřejmě vím, že bez nich by tu žádná fanfikce nebyla. Nebylo by skvělé, kdyby fanfiction mohlo vycházet i knižně? Bože, víte, o co všechno byste mohli obohatit svůj seznam přečtené literatury? :-D Ach jo...

No nic. Tenhle článek píšu vlastně jen proto, abych vám všem popřála krásný, šťastný a jogurtem posvěcený Nový rok - užijte si Silvestra a nedávejte si předsevzetí, je to nanic! ;-)

Mimochodem, nevím, co někteří mají proti Silvestru. Jasně, je hnusně zprofanovaný pitomými Nováckými pořady... ale na ty miliardy ohňostrojů, kdy člověk se zdviženou hlavou mrzne venku, kouká do nebe a ví, že celá republika, ba co víc, že celá Evropa stojí úplně stejně jako on a kouká na tu spoustu světýlek a... na to nic nemá. Nedovedu si představit větší okamžik tak silného propojení všech lidí vůbec. Takže si to všichni užijte. A mějte se ještě líp, než jste se měli. Ať Vaši múzu ani nenapadna brát si dovolenou (nejlíp ještě placenou...)!

Vánoční střípkování aneb Každý si tu na své přijde

24. prosince 2010 v 14:09 | Ježíšek-sama (Santu nevedem!) |  Občasné vánoční šílenství
Věřte si tomu nebo ne, mí milovaní přátelé, Strigg si letos skutečně bude hrát na Ježíška. Protože však není schopná napsat nic hodnotného, co by nebylo fanfiction s fandomem, který nikdo neznáte, rozhodla se vyřešit to šalamounsky.

Chci poděkovat pěti lidem, kteří mi sem občas chodí a komentují, i když není co; a těmto pěti jsem tedy napsala několik kratičkých ŘÍKANEK. Ne, tentokrát tomu nebudu říkat ani básněnky, neboť to skutečně není nic víc než prostá říkadélka pro potěchu ducha ;-)

Abyste však správně porozuměli jejich šílenosti, povím vám k nim krátkou historii. Těchto 15 říkanek vzniklo dnes v rozmezí od dvou do půl čtvrté ráno. Psaly se mi jednoduše: rozhlížela jsem se po pokoji a psala krátké ódy na věci, na které narazil můj roztěkaný schizofrenický pohled, nebo na věci, o nichž jsem právě slyšela v písničce. Každá se tedy jmenuje podle věci, kterou opěvuje.

Závěrem chci jen dodat, že popisované věci nemají nic společného s člověkem, kterému jsem říkanku o nich věnovala; původně jsem to tedy měla v úmyslu, ale přirovnávejte Raven k peřině nebo Algernona ke zdi... :-D

Tedy, aby bylo jasno - RAVEN, CARMEN, ISWIDO, ICE, ALGERNONE, tohle je pro Vás. Šťastné a veselé!

Část pátá... Kdo odpoví ti?

20. prosince 2010 v 20:59 | Vaše drahá S. |  Šestnáct
Jo, warui, warui, pozdě, já vím... totiž, zničehonic jsem se jednoho rána probudila a zjistila, že mě unesli mimozemšťani, a chvilku trvalo, než jsem se dostala zpátky na zem...
Uhh, no dobře, příště si vymyslím lepší výmluvu :-D jen mě nevražděte, prosím.

Další, v pořadí už pátá kapitola. Zřejmě taky poslední pojednávající o "té" chvíli. Tentokrát se dozvíme něco o "druhé straně"...
Vsadím se, že si nepamatujete, čím skočila minulá část, že? Tak se na ni mrkněte, najdete ji tady na hlavní stránce.
Vůbec si nejsem jistá v kramflecích. Musela jsem se z téhle chvíle už nějak dostat... nebudu to protahovat, koneckonců posuďte sami...

A mimochodem, asi by mi neprošlo, kdybych to klasifikovala jako takový malý vánoční dárek pro vás pro všechny, co? ;-)

Druhý zápis Prostěkanárský

16. prosince 2010 v 21:04 | PnD, DnP a DbP |  Zápisy Prostěkanárské
Poslední dobou nějak nestíhám... a ještě se v tom vyžívám... hrozná mrcha, co... :D

No, ovšem tady to máte, drahé kolegyně (pochybuju, že se najde jiný odvážlivec, možná kromě Třetí, který by si to přečetl)...

Tentokráte v pozměněné sestavě, takže i barvičky jsou trochu jinak!

Oranžový kanár -DnP (neměnný, stabilní kanár, takových si važme)
Tyrkysový kanár - PnD (ta bílá byla fakt úmorná na úpravy v databázi!)
Krvavý kanár - DbP (aneb krkolomnější přezdívku už ti DnP vymyslet nemohla...)

Mimochodem - owari znamená skutečně japonsky konec.
A ještě něco... pokud by vám připadalo, že jsem si tam pár slov přihodila, tak se vám to JEN ZDÁ (takže ty šutry zase hned položte na zem)!

První zápis Prostěkanárský

12. prosince 2010 v 14:46 | PnD, DnP a Třetí |  Zápisy Prostěkanárské
JE TO TADY!
Dlouho očekávaný zápis, u nějž jsem tak nějak marně doufala, že jej během toho týdne přepíše - heh, někdo jiný (že, DnP?). Zbylo to na mne. Ale víte co, vůbec mi to nevadí. Tady to máte!

Zatím je to "pouze" zápis z prvního setkání. Ten druhý mám taktéž přepsaný, avšak rozhodla jsem se to rozdělit, poněvadž mi to dohromady dává ještě menší smysl.;D

Kolegyně, na tomto místě musím poznamenat, že vás miluju. Jste skvělé a nabíjíte mě energií jak rejnoci a nevím, co bych bez vás dělala a vůbec. 

A pro alespoň minimální přehlednost...

Oranžový kanár - DnP
Bílý kanár - PnD
Zelený kanár - Třetí

Setkání

3. prosince 2010 v 22:33 | strigg-sama |  Mimo téma
Tohle vlastně není povídka. Je to jen kratičké zamyšlení, nevyčítejte mi tedy prosím ten neotesaný, hrubý, nevytříbený styl. Má to tak být.

Co se stane, když se setkají Vášnivý milenec a Okouzlující lovec na místě zvaném Komín?

Prosím, zamyslete se nad tím na vteřinku, než začnete číst. Tohle je jen moje verze příběhu. Jistě existuje mnoho dalších a mě by vážně zajímalo, co vás jako první napadne, když tohle vidíte ;-)
Díky za Váš čas i za případný komentář...