Listopad 2009

Zbylé kráse světa

24. listopadu 2009 v 16:34 | strigg |  Verše z dílny šílené striggy
Je... Smutná. Nedovedu to přesně popsat. Není mi z ní smutno, ani mi nebylo smutno, když jsem ji psala. Přesto vím, že je smutná. Nemyslím si, že by to bylo nějaké poetické terno, ty verše jsou dost jednoduché - jenže ta slova mi tak nějak do hlavy vplynula sama. Nechci je měnit. Psáno na lavičce ve vinohradu, jímž prosvítaly paprsky podzimního sluníčka.

A... jak bych to řekla? Je přesně o těch z vás, jež ji nepochopíte.

Zpovědník čili samec od zpovědnice - aneb S rozumem v koncích

10. listopadu 2009 v 21:13 | strigga |  V ráji žbleptařů
Pořád nějak nemůžu pochopit, jak se stalo, že všichni, ale opravdu všichni lidé okolo mne jsou poslední dobou naladění na úplně jinou vlnu než já. Příklad. Jdu po ulici/ v metru/ ve škole/ kdekoliv, jedním určitým směrem. Proti mně si cestu razí mladík/ mladice/ stařík/ stařenka/ revizor/ manažer s nechutně drahými škrpály/ bezdomovec/ kdokoliv, překvapivě směrem opačným. Obyčejně bývá tento primitivní problém řešen tak, že jeden z dvojice ukročí na jednu stranu, druhý pak na stranu druhou. Ne tak v mém případě. Ve snaze vyhnout se srážce uhýbám vlevo, osoba naproti však z jakéhosi záhadného důvodu uhne tamtéž (z jejího pohledu vpravo), a dojde k jedinému možnému vyústění, BUM, AU, nevrlá poznámka, povýšené pohledy okolojdoucích. A já, já s prstencem pestrobarevných jiskřiček okolo hlavy, já, která se nezmůžu ani na ten omluvný úsměv, což dotyčný zajisté očekává. Koneckonců to ale není jen moje vina!

Narůstání stavů bradavických parazitů

4. listopadu 2009 v 3:58 | Raven Watson et Strigga Poirot |  Kočičí pracka
(Nechte svým očním bulvám laskavě povšimnouti, jak pokročilá noční hodina jest. Tedy pro negramoty, jak dlouho jsme kvůli vám, vy stádo tasemnic, zůstaly vzhůru.)

Věřte nebo ne, vracíme se ve velkém stylu! A kdo si to nepřečte, na toho pošleme speciální komando, které mu natrhne a posléze vyjme slezinu a vymačká si ji do čaje a následně vykoná obětní rituál jihoafrického kmene Hutmutujuhnuhnugurkulumunumine. Můžeme vás s radostí v srdci ujistit, že doba trvání tohoto obřadu je delší, než název tohoto neprobádaného kmene. Litujeme, ale další podrobnosti připraveného mučení jsou nezveřejnitelné, můžete si o ně ale zažádat v komentářích.