Červenec 2009

Prosba pro zimu

21. července 2009 v 20:41 | strigga |  Verše z dílny šílené striggy
V posledních několika týdnech jsem měla velmi podivnou náladu. Přesněji řečeno, několik velmi podivných nálad. Když se nálada uklidnila, oddělal se nám harddisk a já si musela vyslechnout několik opravdu milých rad od rodičů (samozřejmě, kdo může v téhle rodině moci za to, že umřel počítač? Táta, který s tím vůbec neumí a neustále do toho buší? Máma, která neumí ani stáhnout Mozillu? Obě sestry, které do toho našeho ubožáčka šroťáčka denně mlátí vším, co jim přijde pod ruku? Ne, samozřejmě že já!). Do toho jsem dělala práci, která mi od prvního dne lezla na nervy, a když jsem s ní konečně v pátek sekla, nastaly další nádherné rozhovory s našima.

No, každopádně výsledkem toho všeho bylo, že jsem za hvězdných nocí napsala několik veršovánek. Tři nebo čtyři, teď nevím přesně. Nicméně, moje podivné rozpoložení se na nich podepsalo - minimálně tím, že dvě z nich začínají slůvkem "Ach", které obvykle vůbec nepoužívám =). Zajímavé je, že před sepsáním té první jsem četla Villona, před tou druhou Michelangelovy básně. Nejspíš se teď oba obracejí v hrobě.

Jo, a ještě něco. Moje druhá a neméně protivná, ačkoli méně náročná práce mě naučila jednu věc. A totiž, že když film vysílají 20.-23.8., nevysílají ho tři, nýbrž překvapivě čtyři dny. To jen abyste věděli :D tak, a jdeme k té áchoidní básničce... je to ta druhá, ta s Michelangelem. Promiň mi to, velmistře.