Březen 2009

Ty

29. března 2009 v 12:09 | strigga |  Verše z dílny šílené striggy
Dnes má náš pejsek narozeniny! Je mu 9, dědek stará. Ale tohle mu vážně nevěnuju, protože by z toho prd měl, a navíc už dostal kus den prošlýho sejra :D takže Šantíkovi všechno nejlepší!

Básnička, kterou najdete pod perexem, je jen taková blbinka. Připadá mi to spíš jako text pro písničku - jen vymyslet melodii, co říkáte? Napadlo mě to a napsala jsem to - kolik to může být, týden? - jak byla v noci ta hrozná bouřka. Vlastně jsem toho v poslední době napsala tolik, co se veršů týče, že je mi trapný se o to s vámi nepodělit. A tohle je první a taky je to největší blbost, nemyslím, že by to byl "můj styl" a rozhodně by to spíš měl napsat chlap... ale napsala jsem to já, takže se z toho - slovy I. Hlinky, sláva jeho památce - "nepo...em". :)))

Jo, a ještě něco: ta "slečna Katka" je naprosto imaginární a vyfantazírovaná osoba, rozhodně se nejedná o příběh mých rodičů (nebo možná jo, co já můžu vědět) ;D

Řeka

19. března 2009 v 17:13 | strigga |  Verše z dílny šílené striggy
Opět neznámá síla zvítězila nad člověkem a donutila ho k tomu, co nechtěl. To čumíte, co?

Ne... nevracím se. Jen jsme vám chtěla po dlouhatánské době zase udělat radost... vám, co jste vytrvali. Jen si nejsem úplně jistá, jestli vás vidím skákat radostí, překvapením nebo padat ze židle zhrozením =)

Psala jsem to jednoho nedávného polo-slunečného dne před jistým srazem (na který si DnP jistě vzpomene) na nábřeží Vltavy, a... a jestli vám to něco připomene, to už je na vás. Mně to říká to, co to říká mně. Kdybyste byli tak hodní a svěřili se mi s tím... tak, já nasedám do loďky a zase mizím.

A Raven...? Však ty víš. Jsem s tebou, ať už se děje nebo dělo cokoliv.

P.S.: Komu se to nelíbí ten ať si laskavě... tentononc.


***

Řeka

Nad vodou lítaj racci
a vlnkami ji zdobí
chci zpátky do tý doby
ty ani nevíš jak chci

Do doby kdy ta řeka
divoce - bez zábrany
tekla až k vodě slaný
bez mostů co tě lekaj

Nad vodou lítaj racci
a v Přístavech je pusto
já chci se vrátit - zkus to!
Ty ani nevíš jak chci