Listopad 2008

Pátrací akce

28. listopadu 2008 v 19:11 | strigga |  Jak se žije v Malfoy Manor
TAK JEŠTĚ JEDNOU, PRO TY NECHÁPAVĚJŠÍ: Tak, a kdo si nepřečte ÚVOD (toto je ODKAZ!!!), ten nejenže si tuhle trhlou jednorázovku nesmí přečíst, ale ještě k tomu ji nepochopí nebo mu bude přinejmenším připadat hodně přitažená za vlasy. (Ještě něco, Carmen?) Což o to, to ona je! Ale mám pro to odůvodnění, tak si ho koukejte přečíst. Je to pár řádků, nebojte.
Povídka sama je už několik měsíců stará, před pár dny jsem si ji v paměti oživila a protože jsem se u ní docela zasmála, říkám si, proč vám ji sem nenapsat :)
A věnuju to Raven, protože má mizernou náladu a já nevím proč. Tak snad se aspoň pousměješ, zlato.
P.S. To, co vám tady hraje, je - správný postřeh - něco jiného než to, co vám tady hrálo včera :)


Nečum na to jak bača do tuzexu, pštrosí bzdino!

27. listopadu 2008 v 20:19 | strigga
Tak, za tento dechberoucí layout děkuji Carmen a tímto oznamuji, že jsem stále ještě naživu a ano, bereme slangové výrazy :D tak si jich užívejte! Představte si ten rozhovor...
"Potracenej Vochomůrko!"
"Čumíš jak pionýr na lokomotivu..."
"Až bude fotr prdět do hlíny..."
Neříkejte, že se vám to nelíbí! Ale bača je stejně nejlepší, ačkoli, za deset patnáct let už se tomu asi nikdo nezasměje (vzhledem k naší dnešní politické situaci nezbývá mi říct než "doufám"...)
Proč píšu tenhle článek? Protože už jsem jedenáct dní nedala o sobě vědět, a protože nechci, aby to tu leželo ladem. Tímto tedy oznamuji, že v nejbližší době něco určitě přidám (jen co to přepíšu, takže si dejte zase dva týdny pauzu), což ovšem dokazuje důležitost tohoto článku (trochu mi to připomíná mou prababičku, která volá jen proto, aby nám sdělila, že zítra zavolá). A ježto na celém imeemu nepodařilo se mi najít jinou skladbičku od Lennona jménem Rip It Up (Readdy Teddy), máte tu první, na kterou mi padl zrak. Tak si ji poslechněte, naťukejte pár slov do komentářů a mějte se famfárově!

P.S.: Nesnáším angličtinu, takže se opovažte napsat tu něco tím hnusným jazykem. Můžete česky (češtinu miluju), slovensky (slovenčinu lúbim), španělsky (me encanta el espaňol), francouzsky (ráda se přiučím) nebo třeba maďarsky (egue schege dre!), ale prosím, ANGLICKY NE! Nejsem žádná multikulturní mašina. S pozdravem

Strigg ;)

Jarní

16. listopadu 2008 v 16:26 | strigga |  Verše z dílny šílené striggy
Sepsáno přd dvěma dny, původně jako dárek pro Iswidu - ona ta slova jsou krásně inspirativní... jenže, pak se ta slova trochu vytratila, a vlezlo mi do toho mé milované jaro. A tím pádem je to až moc "moje" na to, abych to někomu mohla věnovat. Přestože je to kratičké a nemá to žádný smysl. Vlastně jen hraní si se slovy. Prosím vás ale, přečtěte si to. Řekněte mi, jestli to na vás taky nějak působí, prosím, prosím... asi to pro mě znamená víc, než se může zdát...

P.S.: Kdo si ještě nenapsal o dárek, ten ať tak učiní v komentářích k předešlému článku.

Provětrejte kalendáře, než vám Santa uletí!

12. listopadu 2008 v 10:42 | strigga |  Drabblata a pidipovídky
Jsem nemocná. Už zase.
Beru rulík zlomocný. Už zase.
Raven si ze mě bude dělat srandu. Už zase.
Píšu. Už zase.
"V koupelně je voda," stěžoval si včera táta. Jak netypické!
"No, chcíplá myš si už ani nevrzne," zafilosovoval si v pondělí náš profesor biologie nad tajemným koloběhem života...
Už zase, už zase, už zase. Už zase je tu skoro zima, už zase budou Vánoce.
Chcete mě?
A nebo spíš... chcete dárek? =)

ANEB...

Naděje

5. listopadu 2008 v 17:43 | strigga |  Verše z dílny šílené striggy
... Těm, kteří ji stále mají... a hlavně těm, kteří o ni přišli a ke kterým se zase jednou vrátí. Just believe.


Střípky podruhé

1. listopadu 2008 v 18:59 | strigga |  Střípky roztříštěných zrcadel
Vzpomínáte ještě na těch pět střípků, co se tu objevilo před nějakou dobou? Nezbývá mi, než v tom pokračovat, neb literární utrum (na ty dvě kapitoly k jisté povídce okamžitě zapomeňte, jasné?) už je zase tam, kde má být; v mé zapavučinované kebuli. Nevím, co se mu tam tak líbí, zmetkovi. (Pavoukofil.)
Je sobota a já mám pocit, že... no, to je jedno. Nemůžu se toho zbavit. Jen už chci Vánoce. Tisíckrát radši bych se celý týden toulala po Starém Městě, než seděla v tom zrůdně fialovém ústavu a psala písemky. (Možná vám někdy povím něco o jednom nadšenci a o tom, že jeho výpravy nejsou tak zcela bezúčelné :-) )
A tyhle střípky stojí za prd, věřte mi. Opovažte se psát něco o jejich hloubce. Žádnou nemají, vím o tom.