Září 2008

O co jde??

30. září 2008 v 13:13 | strigga-v-Katalánsku-si-užívající |  Ruku v ruce
Ruku v ruce je projektík, který byl vymyšlen a zrealizován ze dvou prostých důvodů:
1) Jsem lemra líná
2) Něco nového na tomhle blogu by mohlo oživit tu ospalou atmosféru, a možná vás i mě vyburcovat k nějaké... no, činnosti :)
V podstatě se jedná jen o tohle: já napíšu krátký text o pár větách. A koho na to něco napadne, ten to hezky napíše do komentářů. Samozřejmě by to mělo mít nějakou formu a vypadat jako povídka - proč? Protože to jednoduše povídka BUDE. Když každý, kterého něco napadne, napíše pět až deset vět (nebo tak nějak, ale chápete - ať to nejsou dvě, a ať to není třicet...), nakonec nám vznikne určitě velice zajímavý příběh. Ten já tu potom zveřejním, aby si ho mohli přečíst ti, co se zúčastnili, i ti, co ne.
Zatím by mě jen zajímalo, jak se vám tenhle nápad líbí, a komu by nevadilo se zúčastnit (sama to psát nebudu, žejo :)), a tak vůbec, co si o tom myslíte... bez vašeho komentáře se to nedozvím. A první krátký text přijde... no, přijde. Kdy? Nechte se překvapit!
Strigg

Bláznova ukolébavka aneb Život v kostce

24. září 2008 v 20:40 | španělský-dějepis-šrotící-strigga |  Verše z dílny šílené striggy
Vsadím se s kýmkoli o cokoli, že pomalejší počítač neznáte! *rozzuřeně*
V pátek odjíždím do slunného Španělska (konečně se nad námi Tritter slitoval! Jen nám, zmetek, přibalil na cestu dvě ředitelky), vracím se až příští neděli a navíc se nám v té době bude nějak rušit a měnit internet, či co, jak jsem byla zpravena svým vlastním otcem osobně, tak jen doufám, že nebude mimo provoz moc dlouho. Na těch deset dní , co tu nebudu, jsem vám připravila jen jedno maličké překvapení (když se pozorně mrknete, najdete vlevo v menu něco nového), tak doufám, že se vám to zalíbí. Mějte se tu krásně neškolně (a že vím, o čem mluvím! Španělská fyzika je něco strašného, zvlášť, když jste tomu nerozuměli ani česky.) K básničce...
Mám nějaké veršovací období :) jak říká Raven, je to jednodušší, než psát povídky. (Jenže Raven to UMÍ.) Název téhle krátké (jak jinak) blbinky je... divný, ale sedí. Blbinka sama není nijak velné kvality, ale... má svoji hloubku. Snad ji někdo najde. Opakování stejných není omylem a druhá část názvu se vztahuje hlavně k posledním pár veršům...

Kapky a Ty

19. září 2008 v 21:37 | strigga |  Verše z dílny šílené striggy
Jen pro pořádek; dnes tu bylo 26 lidí. Je možné, že ani jeden z nich nenapsal komentář k předchozímu článku, když si to alespoň někdo z nich prostě MUSEL přečíst? Takže druhý pokus.
Já snad píšu jenom v noci... tohle je další věc vzniklá kolem půl jedné ráno. Je fakt, že ve čtvrt na šest jsem si ani nepamatovala, o čem to je, ale tak - přečíst byste si to mohli, dlouhé to není, zdravotně závadné taky ne, zákony, školní řád ani výchovné parametry to neporušuje... tak že byste mi udělali radost... :)
P.S.: Na město tiše poprchává... S tím přišel Rimbaud a já mu to neberu, kapiš.

2... Potyčka s vousatým ignorantem

18. září 2008 v 20:59 | strigga |  Kočičí pracka
Dlouho tu nic nepřibylo... hmmmm, taky jste si všimli? A když já se tady pořád jenom omlouvám... =D raději tedy... Vážení zvážení, dovolujeme si vám představit další ze série strašlivých kapitol tohoto egoistického story! Tentokráte napínavě popíšeme ještě napínavější situaci v Bradavicích a dozvíme se, co že tam vlastně děláme. Nezní to lákavě? A koukejte komentovat, já vím, že to čtete! (Jsem naivní, nejsem naivní...)

2. Informátor

9. září 2008 v 16:25 | strigga |  Podfukáři
Malá omluva za poněkud větší zpoždění :)
Abych se přiznala, sama nevím, jak tohle skončí. Píšu to převážně pro pobavení vaše a své vlastní (tak doufám, že si u četby aspon příjemně odpočinete). Konkrétně ve druhé kapitole se na věc podíváme jaksi "z druhé strany", odhalíme pár dalších okolností a - POZOR! - možná přijde i kouzelník! Přeji veselý zážitek ;)

La vita é bella

7. září 2008 v 10:47 | strigga |  Mimo téma
La vita é bella, Život je krásný aneb jeden z nejsilnějších filmů, jaké jsem kdy měla možnost shlédnout. Je to už několik let, co jsem ho viděla poprvé, a až před několika týdny mi ho připomněl vedoucí na táboře, když nám jej v místnosti zvané Redakce pustil na provizorním plátně z prostěradla. Spousta z vás ho určitě zná, viděla ho nebo o něm aspoň slyšela - ale kdo ne, měl by se na něj podívat.


Krásný dobrý vytuněný den!

2. září 2008 v 17:59 | strigga |  V ráji žbleptařů
  1. Krásný dobrý vytuněný den všem, kteří včera poprvé po delší době zavítali do svých milovaných ústavů. Můj milovaný ústav (no, mám to napsané i na tričku!) prochází rekonstrukcí, takže do něj zavítám až osmého, ne, že by mi to dvakrát vadilo. :)