Únor 2008

Až večer bude umírat

25. února 2008 v 20:47 | strigg |  Verše z dílny šílené striggy
Taková jarní básnička :) neměla bych tu být, takže to zkrátím... mám strašnou chuť ji někomu věnovat, jenže - nějak nevím, komu. Takže.. vám všem.

Plamínky tvých očí

22. února 2008 v 8:39 | strigga |  Verše z dílny šílené striggy
Přiznávám, mám sama sebe plné zuby, a psaní taky. A lásky, a prázdnin, a autobusů, a - hergot, spousty věcí. Ale to sem nepatří - špatnou náladu nemám, tak proč to řešit, co? ;) Tohle je - no, nazvěme to básničkou. Je to krátké, kratičké, a vlastně úplně o ničem. Básnička už tu nějakou dobu nebyla, tak mi ji radši zkritizujte - já to té múze natřu! (Já ti nabílím bejvák, potvoro!)
Jo, asi jste si všimli dalšího layoutu. Předchozí se mi zoufale nelíbíl - ale tenhle tu snad nějakou dobu vydrží. A kdo uhodne, čí jsou ty verše v záhlaví, tomu napíšu drabble. (Už vidím, jak se všichni předháníte v hádání... *ironík*)

Drabble pro Zereti: Dromedár

20. února 2008 v 11:57 | strigg |  Drabblata a pidipovídky
Teprve až včera večer jsem si všimla, že i má drahá sestřenka mi kdysi zadala slova na drabblík. Ono se není čemu divit, když napíšu "kdo chce drabble, ať si o něj napíše do jakéhokoli AKTUÁLNÍHO článku" - a někteří mi zadání napíšou do článku, který je trittervíjak starý, že, Zereti? :)) Zadaná slova byla: disketa, dentista, dudlík - Takže jsem se rozhodla, že celé drabble bude od písmene D. Psala jsem to v noci a docela jsem se u toho nasmála :) není to ff, zato to má přesně 100 slov.

Štístko aneb jak lze zprznit hezké obrázky

19. února 2008 v 12:38 | strigga |  V ráji žbleptařů
Tak tohle je černobílá verze mého původně modrého laye (který mimochodem najdete i na QL - a nepřestanu s tou reklamou a nepřestanu :)). Vůbec se mi nelíbí, navíc se Blog.cz zjevně rozhodl, že bude bojkotovat veškerou mou snahu o jeho nastavení a vyhlásil ponorkovou válku, takže se není čemu divit, že to dopadlo, jak to dopadlo. Dopadlo to tak, že jsem idiot a naprosto jsem zmršila několik hezkých obrázků, které mi připomněly doby, kdy mi ještě říkali Štístko. Před dvěma lety to bylo naposledy - tfuj, nostalgie! Takže ho máte tady a budete to tu s ním muset vydržet. Je mi vás upřímně líto, ale vězte, že ani mě to netěší...

Má smysl plakat nad rozlitým mlékem?

18. února 2008 v 12:27 | strigga |  Mimo téma
Já vám nevím, kde se to ve mně bere :)) tuhle blbinku jsem sepsala poté, co se moje múza dnes ve dvě ráno uráčila vrátit z toulek. Je to příběh, úvaha nad příslovím nebo co já vím.. nevím :) opět je to krátké a není to podle skutečnosti, i když by se to tak mohlo zdát.
P.S. Před nějakou dobou jsem se přidala k jistému layoutsi, který Iswida objevila někdy včera a měla ten správný postřeh - totiž že máme nedostatečnou reklamu - takže kdo by chtěl vidět něco z nejen mé hrůzné tvorby, ťukne sem.

Koblihy doktorům!

14. února 2008 v 22:25 | strigga |  Názorovník
Věřili byste tomu, že jsem málem zapomněla vlastní heslo? To už jsem prostě já -asi na mě dolehla atmosféra blížících se prázdnin. Poslední den školy - a pak - haúúú, týden volna! Takže jsem si našla čas (schválně, koukněte na čas přidání...) na přepsání téhle krátké úvahy. Je to něco na způsob aktuálního dění, a je to opravdu krátké, takže vás to snad nestihne zabít :) název je víc než podivný, řekla bych...

5. Zpropadené počasí

12. února 2008 v 18:37 | strigga |  Záhada vlčího syndromu
Výčitky svědomí nemám. Že bych měla? Pche! Jedinou oprávněnou stížnost na přílišné nevěnování se přijímám od učebnice fyziky. Od vás, ne, jasné? Já vím, že je to už víc než dva týdny od čtvrté kapitoly, ale to vás k ničemu neopravňuje! Grr! A mimochodem - četla jsem to po sobě. A taky jsem to napsala, takže by mě potěšilo, kdybyste i vy mně napsali nějaký komentář. A dodatečně se omlouvám všem, u kterých se poslední dobou neobjevil můj komentář. Ve škole prožívám další Týden Hrůzy, pochopte to, víte, já bych opravdu mnohem radši četla všechno, co jste napsali, ale už takhle jsem zvorala všechno, co se dalo... i život jsem si zvorala.. ne, neřešte to, pane, tohle nemá řešení. A když už jsme u toho - tuhle kapitolku věnuju vám všem, kteří jste mi střídavě zvedali náladu v poslední době. Každý z vás jistě ví... jste voda, čo ma drží nad vodou. Enjoy.

Cheche...

9. února 2008 v 17:45 | strigga |  V ráji žbleptařů
A ještě víc vás naštvu... áno, je tu opět a zase nový lay :) to už tu dlouho nebylo... potřebovalo to po těch dvou týdnech změnu. A tenhle se mi docela líbí, i když původně měl vypadat úplně jinak.. no, je tu a smiřte se s tím. ;) Po kliknutí na název zuobrazí se i button... jinak, co se nové kapitolky k Záhadě vlčího syndromu týče, tak ji ještě nemám tak úplně napsanou *přemýšlí, zda jsou její štítová kouzla dost silná* - ale zítra by snad mohla být. Musím umizet, vážení. Uač.

1. lay

4. února 2008 v 19:58 | strigga |  Layouts
Chm, chm... tak jsem si původně hrála s Photoshopem, že si stvořím nový lay. Po jeho dokončení mi ale bylo jasné, ža tahle jemnost a nostalgie nemá s mou ironickou povahou pranic společného... no, tak jsem ho nahrála na blog, kdyby si ho snad chtěl někdo stáhnout. Věřte nebo ne, docela se mi líbí :)) bylo mi líto ho nějak nevyužít... budu převelice potěšena, kdyby ho snad náhodou využil někdo z vás. A když ne, třeba se na něj jenom podívejte a napište mi tu do komentářů, jestli se vám líbil - ať vím, na čem jsem ;)

Sen ve skleničce

3. února 2008 v 14:11 | strigg |  Verše z dílny šílené striggy
Neumím psát zamilované verše - tak píšu takovéhle kravinky... já nic, já závislák. Jen - už mám toho učení plný zuby. Na kapitolu k Záhadě nemám síly, ale tak aspoň něco... Verlaine kdysi napsal, že "pointa báseň zabít stačí". Tak jestli věříte Verlainovi, nečtěte to. Ale co já vím, třeba tam ani žádná pointa není... a těch narážek na psy a vlky si nevšímejte, jen jsem na ně po dlouhé době zas měla náladu.
P.S. Je to krátké, nemějte strach :)) a zvysoka vám kašlu na řeči o nějakém rýmování...