Leden 2008

Vzkazník

31. ledna 2008 v 17:25 | strigga |  V ráji žbleptařů
Prý "účel světí prostředky". Ovšem pokud neznáte účel, jsou vám prostředky co? Nepochopitelné!
Nevšímejte si toho, milí zlatí. Jen vám chci říct, že tenhle víkend pravděpodobně další kapitolka k Záhadě nebude... info jednotlivcům pod perexem.

4. Otázky a odpovědi

26. ledna 2008 v 15:06 | strigg |  Záhada vlčího syndromu
ÁÁÁ, PARDON! MÁM TAM DOST ZÁSADNÍ CHYBU! NE GRAMATICKOU, VÁŽNĚ POMĚRNĚ DŮLEŽITOU... ZMĚNILA JSEM TEN OBRÁZEK NA KONCI, TAK SI TOHO, PROSÍM, POVŠIMNĚTE. JSEM IDIOT A PLETOU SE MI ČÍSLA. JEŠTĚ JEDNOU PARDON.
Jede jede mašinka... eh, pardon. Tady to máte, vážení. Omlouvám se za překlepy, asi jich bude dost, mám jisté problémy s rodiči a nerada je provokuji svou příliš dlouhou přítomností u počíače, takže jsem to kontrolovala jen tak zběžně... no, tak všem, kteří se na to těšili, přeji příjemné počtení s hromadou chyb. ;)

13. lay

26. ledna 2008 v 13:04 | strigga |  V ráji žbleptařů
Ehm... neslibovala jsem náhodou někomu, že tenhle lay bude zelený? :))) Takže pardón, já nutně potřebovala něco veselejšího. Ani nevím, co bych vám sem o tomhle layi napsala, snad jen to, že je "už" 13. na tomhle blogu, a jelikož je třináctka mé šťastné číslo (nejsem blázen, já se 13. narodila ;)), tak jsem si na něm dala docela záležet. Vylezlo z toho tohle, a já musím říct, že jsem docela spokojená... je to splácané z několika mých fotek a tak zmatené je to schválně, opravdu :))) stejně jako minule se vám po kliknutí ukáže i buttónek.

"Drabble" pro Raven: Zlatí anarchisti

24. ledna 2008 v 10:35 | strigg |  Drabblata a pidipovídky
Jak to asi dopadne, když se jeden blázen rozhodne druhému bláznu zlepšit náladu? Takhle. Raven mi tedy zadala slova a já, v naivní představě, že z toho bude drabble, jsem se pustila do psaní. Pak jsem uvžovala o tom, že z toho bude double-drabble o 200 slovech. A nakonec je to takové... no, má to 250 slov ;) A je to pěkná pitomost. Jenže... z toho, co bylo zadáno, se ani nic jiného vykouzlit nedalo. Kdokoliv jiný by to možná dokázal, ale já ne... znáte mě a můj styl psaní "čím delší, tím lepší (horší)".

Drabble pro Em: Zamyšlení nad úkolem

22. ledna 2008 v 18:38 | strigg |  Drabblata a pidipovídky
Já říkala, že vám sem nějaké to drabble přes týden možná hodím... tak se nezlobte, no! Tohle je opožděný dárek k narozeninám, tedy, pokud to tak zadavatelka bude ochotna brát. ;) Takže, milá Emilie, všechno nejlepší a tohle radši nečti, nebo se ti mé přání nesplní. Je to sice R/S, ale toliko o kladech "povídky". No nic... 120 slov, kdyby to někoho zajímalo.

3. K věci

20. ledna 2008 v 16:05 | strigga |  Záhada vlčího syndromu
Převelice se omlouvám za zpoždění, ale copak já můžu za to, že se táta rozhodl montovat skříň zrovna před počítačem? No uznejte... ále co už, máte to tu. A ráda bych k téhle povídce ještě něco dodala. A to: 1) Tato povídka nebude nijak zvlášť dlouhá. 2) Tato povídka nebude nijak zvlášť překvapivá (pochopíte později). A rovnou přidám i věnování...
Takže, tuto povídku chci věnovat své drahé Raven - tímto ti na psí duši slibuju, že do těch Pardubic někdy přijedu - a taky Ice. Jestli jsi pochopila důvod, Ice, nepiš mi ho sem, prosím ;) jestli ne, třeba to později pochopíš. Takže... no, snad si to trochu užijete. :)

Modrá je... sakra, jak je ta písnička?

18. ledna 2008 v 15:52 | strigga |  V ráji žbleptařů
Ok, ok, přiznávám se, opravdu se nemusíte koukat do kalendáře, opravdu ještě není víkend. Ačkoli - já už pátek do víkendu počítám. Jen vám chci oznámit - kdo si toho nevšiml, cheche - že tu máte nový layout. Tedy, tu mám nový layout, abych byla přesnější. Měla jsem v plánu něco japonského, hodinu jsem se prohrabávala v databázi na Aethereality a našla spousty nádherných obrázků, a co myslíte? Pak jsem koukla do své složky a uviděla tenhle. A bylo rozhodnuto. Takže ho tu máte, a musím se pochválit, líbí se mi :) tedy, docela. Dopříště vychytám zbylé mouchy. Koupím si elektrickou plácačku, co vy na to? Konec řečí... po klinutí na název článku se vám zobrazí i button. A kdybyste byli tak hodní a okomentovali mi to, já z toho mám takovou radost... ;)

Takové malé doporučení

17. ledna 2008 v 19:27 | strigg |  V ráji žbleptařů
Áno, vidíte správně, dělám maličkou nevíkendovou výjimku. K čemuž mě dovedla jediná věc... Jaká? No, nebylo by od věci kliknout a přečíst si o ní, můžu vám říct, že pokud to neuděláte, přijdete opravdu o hodně (ne, nejde o mé nenapravitelně příšerné pisálkovské umění, nebojte)... :)

Balada pro banditu

13. ledna 2008 v 17:18 | strigga |  Verše z dílny šílené striggy
Já nevím, co mě to zase popadlo. Jestli chcete, přečtěte si to, ovšem na vlastní nebezpečí. Odškodnění neplatím a náhradu za psychickou újmu taky ne. Ách jo, já už chci sobotu. ;)

2. Vlčí syndrom

12. ledna 2008 v 18:25 | strigg |  Záhada vlčího syndromu
Psaní je mým prokletím. Proto nevím, zdali smím - říci vám, že kapitola - řítí se k vám shora, zdola! Copak asi Pobertové - dělaj v realitě snové?
Omlouvám se, nechala jsem se unést jakous takous veršovací náladou. ;) No, jak jsem slíbila, máte tu další kapitolu. Buďte od té dobroty a napište mi k ní nějaký komentář, já kvůli ní nestihnu žehlit. A k layoutu se vyjadřovat ani nebudu, nelíbí se mi. Vám to samozřejmě nezakazuji :), takže kdyby se snad náhodou někomu líbil, ať mi to sem klidně napíše. (mám takové tušení, že vím, komu se bude líbit. No, kdo tady miluje fialovou?) Takže přeju v rámci možností hezké počtení.

Šestnáct

8. ledna 2008 v 16:45 | strigg |  Mimo téma
Víte, co je zvláštní? Moje úplně první kapitolová povídka, Jak uniknout osudu, taky začínala ve vězení. A vidíte, tohle je... skoro jako moje druhá-první kapitolová povídka, jestli mi rozumíte. Je to jako vyjít na světlo po velice dlouhé nemoci. Jako byste dva roky leželi v posteli, neschopní se zvednout, a pak se najednou - to už je jedno proč - definitivně rozhodli to nevzdat - a začali znova, od píky. Tímhle se mi možná zahřejou palce u nohou. ;-)

První kapitolovka, kterou sem vkládám jakožto svou "originální" tvorbu. (Budu pro to muset vymyslet nějaké "originálnější" pojmenování ;-D...) Není to fanfikce, takže to vlastně může číst úplně každý! (To je teda výhra...) Mám to docela obstojně dopředu promyšlené, přestože to byl jen okamžikový nápad. No, tohle se nezměnilo. Takhle to u mě bylo vždycky.

Doufám jen, že mi to neomlátíte o hlavu. Víte, já to s tím zahříváním palců u nohou myslím vážně. Je to trénink. Trénink hraní si se slovíčky, s lidmi a jejich příběhy. Má veřejná rehabilitace...

Tak prosím, jen směle do toho - a půl je hotovo! (Kdo to jen řekl? Rychlonožka? :-D)

A mimochodem, tento článek vážně není z roku 2008, to je jen výsledek mé drsné debaty s vlastním blogem. Jo, holt s nima si nezahrávejte, mládeži. Jsou pěkně nebezpečný! Dnes je státní svátek, 28. října roku 2010...Pro zašlou slávu

6. ledna 2008 v 12:02 | strigga |  Verše z dílny šílené striggy
To bylo tak. Včera - vlastně dnes někdy kolem půldruhé ráno - mne zachvátila vlna všemožných nápadů. Nevím, jak někoho může napadnout tolik věcí najednou, nicméně to u mě vyvolalo naprostý crack v bedně, takže jsem ze všech těch šíleností poskládala jakési cosi, čemu se snad ani neodvažuju říkat verše. No, znáte mě. Opravdu, neodsuzujte mě za to, já vážně nevím, jak jsem na tzo přišla. ;) Takže... tady to máte.

1. Pacient potřebuje klid

5. ledna 2008 v 14:14 | strigga |  Záhada vlčího syndromu
Tak jo, začínám tu zase otravovat s novou povídkou. Poslední dobou nemám moc nápadů, ale tenhle se mi docela zalíbil. Tuhle kapitolku jsem psala tak trochu v depresi, možná je to znát, možná ne... ale co už. Máte ji tu. A koukejte psát komentáře. Když se vám píšu s celou povídkou, nemůže být takový problém napsat pár slov, ne?
P.S.: Dokonce jsem to po sobě i zběžně četla, takže snad tam moc errorů nebude... takže enjoy. ;)

Ledoborec aneb Problémy neexistují

5. ledna 2008 v 12:56 | strigga & Carmen
Drazí přátelé. Sešli jsme se zde dnes při slavnostní příležitosti. Ano, je to tak. Nový literární zločin. Totiž počin. Rozhodně čin.
Je nám nesmírnou ctí představit Vám dílo celosvětového významu, o němž se už doslechli i Aboriginci v Bangl... v Austrálii. No, možná nedoslechli, ale rozhodopádně se brzy doslechnou. Co chceme říct... Začalo to zvláštně. Jak, to vám prozradíme příště.
Nebudeme dlouze a zbytečně hopsat okolo horké kaše, přátelé. Raději hupsněte rovnýma hnátama do příběhu.
Můžeme vám totiž zaručit, že nic šílenějšího jste v životě nečetli.
Dovolujeme si vás ovšem upozornit, že tohle je silné kafe. Lomcovák. Něco, co byste možná ani od nás nečekali (naivové). Přesto vám nedoporučejeme (schovejte zatm to obří krájítko na pizzu, kolegyně) se ochudit o zážitek z jeho čtení.

V překladu tedy... úžasná spoluautorská povídka, u jejíž první kapitoly nebudete ani v nejmenším chápat, o co jde. U druhé budete vrtět hlavou... a až se dočtete k desáté, půjdete skočit z mostu, poněvadž ono je to OPRAVDU stále zmatenější a zmatenější... ;)

<- LEDOBOREC ->Drabble pro Iswidu: Wánoce

2. ledna 2008 v 12:38 | strigga |  Drabblata a pidipovídky
... aneb Vánoce po Weasleyovsku :))) 118 slov, zadáno bylo: ponožka, sekaná, uhlí. Co z toho vzniklo? Hádejte, máte tři pokusy. Jo, omlouvám se, že tu teď moc nejsem. Znáte to. Babička, pak Silvestr, pak jsem včera byla moc grogi na to, abych něco psala, do toho blbne blog.cz, škola volá a do toho se pokouším založit něco jako webovky... (tímto děkuji jedné nejmenované osobě, bez které bych nejspíš ani nezačala :) za její úžasnou trpělivost :)))... takže Iswido Núwaro, snad tě to potěší.