Listopad 2007

Memento morti

30. listopadu 2007 v 18:02 | strigga |  Jednorázovky
Nechce se mi do přepisování další kapitoly k Jak uniknout osudu, tak sem alespoň vložím tuhle krátkou jednorázovku. Musím říct, že je dost depresivní, je to jedna ze dvou věcí, které jsem napsala minulý týden :) (a to už o něčem svědčí). Ačkoliv teď už mám náladu nesrovnatelně lepší, hodí se mi to sem, neboť to chci věnovat jistému človíčku.
A to minime. Minie, která nám hodně vzala tím, že se rozhodla odejít (ať už z jakýchkoliv důvodů), a přesto nám mnohem víc dala. Svými nepřekonatelnými povídkami a vším, co k ní patřilo a patří. Doufám, že se k nám jednou vrátí. Teď už povídka...

Kapitola 14. Tichošlápkův objev

26. listopadu 2007 v 18:12 | strigga |  Jak uniknout osudu
Už jste mě ani nečekali, co? ;) Omlouvám se za zpoždění. Přiznám se, mám to napsané už asi týden, ale doháněla jsem školu (ehm... dnes jsem usoudila, že to stejně nemá cenu) a to mi zabralo veškerý čas k psaní milovaných povídek. Mohlo to tu být už předevčírem, nebýt toho, že jsem si psala s jednou nejmenovanou osobou (s ohledem na její přání zůstat v anonymitě... ;)), což mě jaksi odtrhlo od wordu ;) toliko k mé zdegenerované osobě ;)
Ke kapitole asi nemám co dodávat. Snad jen to, že mám pocit, že tady budou největším uměleckým dílem vaše komentáře. Pokud ovšem nějaké budou, že jo... a je tam asi chyb jako much. No nic, konec úvah :) "pěkné" počtení ;)

Pictolay

22. listopadu 2007 v 18:50 | strigga |  V ráji žbleptařů
Vím, jsem zlá, zavrženíhodná a sobecká mrcha. Jako byste to nevěděli. Ano, na přepisování jsem lenora sama, ačkoli mám napsané dvě kapitoly k povídce. Zato ale v záchvatu melancholie ničím Photoshop, a to i přes to, že vím, že jsem slibovala, že Moony tu vydrží dlouho... no, nevydržel ;)

Hladino zčeřená

20. listopadu 2007 v 16:28 | strigga |  Verše z dílny šílené striggy
Tak jo... s básničkama se teď nějak roztrh pytel... a jelikož nemám v nejmenším čas na nějaké velké přepisování, tak i já sem hodím další z mých pokusů o poezii. A opět u slova "pokus" zůstaneme, vážení... ale je to krátké, nebojte...

Kapitola 13. V mlhovině strachu

19. listopadu 2007 v 11:24 | strigga |  Jak uniknout osudu
Snažně vás prosím, než začnete číst tuto kapitolu, otevřete si knížku "Fantastická zvířata a kde je najít" (od Mloka Scamandera :)) a přečtěte si na stránkách 52 a 53 popis pětinoha. Případně ještě na straně 42 odstaveček o hrbounovi... kdo tu knížku nemá, ať se neděsí, o nic nepřišel. Já jenom aby nevzniklo moc nesrovnalostí... díky moc.

Žblept na entou

17. listopadu 2007 v 16:43 V ráji žbleptařů
Lidi,
já vím, že jsem cvok. Ale já se prostě musím někomu svěřit. A jelikož nikdo z mého okolí nemá o tomhle ani potuchy, musím se uchýlit do svého virtuálního světa. Přitom jediné, co vám chci vlastně říct, je to, že jsem právě dočetla Můj Pátek. Kultovní povídku, kterou jistě každý z vás zná, jenom já ignorant ji neznala. Do chvíle, než mi ji minie poslala, jsem o ní nevěděla. Jak jsem bez ní mohla žít? Jak jsem mohla žít bez Pátku? Nevím, nechápu. Četla jsem to na etapy, a dočetla až dnes. A stálo to za to. Ač to byl slash. Nádherný slash. Já... už ani nevím co říct. Kdo nečetl, udělal chybu, kdo číst nebude, je jetě větší blázen než já. A to už je co říct. ;o) *přepínám* *končím*

Kdopak to je?

16. listopadu 2007 v 17:56 | strigga |  V ráji žbleptařů
No jo, tak ne zítra. Ale já bych se jinak doma ukousala nudou ;)
Jo, já vím, že Oko tu bylo docela krátce. Jenomže já, když jsem včera našla na Deviantartu tyhle dva obrázky, úplně jsem zešílela (pořád říkám, že k tomu nemám daleko) a prostě jsem musela... a tak jsem vytvořila lay s... no, s kým? Kohopak to máte na obrazovce? :)

Kapitola 12. Bílá slepota

16. listopadu 2007 v 13:52 | strigga |  Jak uniknout osudu
Slibovala jsem, že bude brzo, tak tady ji máte. Mohla tu být už včera, ale Strig byla bohužel zaneprázdněna brouzdáním po Deviantartu. Když Murphy dá, zítra uvidíte výsledek této ušlechtilé činnosti.
Původně jsem to chtěla napsat tak, abyste až do konce nevěděli, kdo je kdo, ale... ono je to asi jedno. Snad se vám bude líbit i tak ;o)

Infarkt kvůli ignorantům

14. listopadu 2007 v 18:40 | strigga |  Jednorázovky
Neberte to nijak vážně, prostě jsem se včera snažila vypsat z deprese "vtipem"... zase to není slash, ale... přiznám se, že mě k tomu napadlo slashové pokračování. Ale nevím, jestli ho mám psát. I kdyby to chtěl třeba jeden člověk, asi to začnu psát, tak kdyžtak napište do komentů...

Kapitola 11. Noc tajemné melancholie

12. listopadu 2007 v 19:15 | strigga |  Jak uniknout osudu
Už minule mi někdo říkal, že děj se nikam nepohnul... tak rovnou upozorňuju, nepohne se ani teď :) ale já si prostě myslela, že se to sem tak hodí. No nic. Po dlouhé době zase kapitolka k téhle povídce... doufám, že se vám bude líbit aspoň, co by se za nehet vešlo...
(Jinak mám náladu pod psa. Bolí mě v krku, jsem úplně vyřízená a dnešní čtvrtletka z matiky byl totální karambol. Mám tak trochu obavy, že z mojí práce si prófa vyvodí infarkt myokardu.)

Na šálek kafe

11. listopadu 2007 v 16:36 | strigga
No, už tu živořím přeci jen nějakou dobu, tudíž by to chtělo sepsat stránky, které pravidelně navštěvuju. Kdybych na někoho zapomněla, přihlaste se.
°°°
Raven - Aneb mé milované dvojče. Úžasná spisovatelka, dechberoucí básnířka, grandiózní layoutařka, nekonečně vtipná glosátorka a v neposlední řadě... skvělý člověk. :)
Ice - jeden z prvních lidiček, kteří začali navštěvovat tuhle stránku. Člověk obdařený skvělým vyhledávacím talentem - a řekla bych, že by z ní byla i dobrá spisovatelka, kdyby se k tomu konečně rozhoupala. Spisovatelkou zatím mohu nazvat jen její sestřičku eMJanine.
Carmen - výborná spisovatelka, které především závidím její dovednosti, co se tvorby webu týče. :) Moc fajn člověk s nádhernými layouty a perfektními povídkami i básničkami.
Ajja - nekonečně zvrhlá osoba obdařená nadáním spisovatelským i layoutařským - a nejen tím :))
Welay - staré dobré QL. Stránka s layouty, jejímiž adminkami jsme já, Summer, Carmen, Ajja, Majja a renee.lowe.
Rael - a Lejdynka a cloverdee, samozřejmě. Všechny špičkové spisovatelky. Jinak miluju Raelčiny básničky, poněvadž jsou... uchvacující.
Emilie - je fakt, že u tebe se o nějaké pravidelnosti mluvit nedá. Ale co na tom. Tvoje verše jsou stejně nádherné.
Iswida Núwara - nekonečný spisovatelský talent...
Geri - osůbka, jejíž blog jsem navštěvovala ještě pod svou starou přezdívkou. (Tu byste chtěli znát, co?) Má neocenitelně originální nápady, geniální fantazii a nadání spisovatelky, které ohromně obdivuju.
Aydra - "2000 let zpátky? Ach bože!" je tím nejvtipnějším dílem, jaké jsem kdy četla. Kdo nevěří, ať tam běží, do věří, ať tam běží taky!
Mixie - její hororové povídky vás naprosto pohltí, její vypisovačky pobaví a její MASH slash jsem sice nečetla, ale co... :)))
minime - už jsem snad ani nedoufala, že se kdy vrátí... a teď se nám, zlatíčko, stěhuje na web. Třikrát hurá úžasné spisovatelce.
Blanch - kdo by ji neznal? Její blog byl tím, co mě uvedlo do ff světa. Nejen její spisovatelský um, ale též její layoutovací činnost je dokonalá.
Morgana Ehran - její básničky jsou.. neskutečné. Ty verše se NERÝMUJÍ, všimněte si, a přesto to působí, jako by se RÝMOVALY! Poezii ME prostě musíte milovat.
Cirilla Riannon - bez nadsázky - jedna z nejepších layoutařek (ne-li nejlepší), co znám.
Kurňa, a mozek vypnul. Snažně vás prosím, kdybyste se tam někdo neviděl a věděl, že k vám chodím taky, dejte mi vědět...
Vaše strigg :)

Lay with Eye

7. listopadu 2007 v 19:28 | strigga |  V ráji žbleptařů
Tak jo. Omlouvám se, ale teď až do konce týdne asi nebudu mít vůbec čas, abych tu něco dělala. Vůbec nestíhám a... a prostě mi bylo líto tohohle layoutku, páč ho mám připravený už nekolik dní.

1. Noční autobus

6. listopadu 2007 v 18:58 | strigga |  Semper sunt plura deteriora bonis
Chtěla jsem to vložit už včera, ale blog.cz má zase pré. Teď mi pro změnu píše CHYBA: Zadaný blog nenalezen. No, zajímavý :) nicméně je tu první kapča k nové povídce. Je kratičká a psala jsem ji už před několika týdny, ale donutila jsem se ji přepsat tevrve včera :) tak snad se vám bude tahle povídka líbit, jo a snad pochopíte náznaky v kapitolce. Nevím, jestli jsem to napsala dost jasně :)

Drabble pro minime: Trocha filosofie nikoho nezabije

4. listopadu 2007 v 15:06 | strigga |  Drabblata a pidipovídky
No, myslela jsem si, že víkend bude plodnější :) měla jsem v plánu přidat ještě první kapitolu k nové povídce, ale bohužel nemám dost času. Třba to dneska ještě stihnu :) takže k drabblíku... minie mi zadala slova: primární, feminista, utopie. Takže tady jsem na 100 slov opravdu rezignovala :D má jich to 178, a ani jsem se nesnažila to zkracovat :) tak doufám, že zadavatelku potěší a vás ostatní taky.

Slzy nad hrobem

3. listopadu 2007 v 17:25 Verše z dílny šílené striggy
Po nějaké době jsem se tak trochu navrátila ke svému básnickému (ne)umění. Tohle měl být vlastně pokus o mou první slashovou věc, která kdy spatřila světlo světa, jenže... zase se mi to zvrtlo v něco neurčitého, co může být vlastně úplně vším. Upozorňuji, že je to depresivní a úplně nanicovaté :) (P.S.: slibované drabble pro minime přidám zítra nebo dneska pozdě večer, poněvadž za pár okamžiků přijde návštěva.)

Drabble pro Profesora Psavce: Jak Brumbál došel k úrazu

3. listopadu 2007 v 17:06 Drabblata a pidipovídky
Fajn, další z drabblí. Tohle bohužel nemá 100 slov, nýbrž 135. No nevadí :) prostě jsem to nechtěla zkracovat. Drabble mě štvou v tom, že se u nich člověk nemůže moc rozepsat, i když by chtěl. Z tohohle bych z fleku udělala jednorázovku, i když by za moc nestála :D ale to z mé tvorby nic. Jinak, zadaná slova byla: stará třešeň, zlomený kotník, Sirius, Severus a Brumbál. Nebylo to nejlehčí, ale bavilo mě s nimi pracovat :) tak snad se vám to bude líbit alespoň trošku.

Drabble pro Veracity: Když profesorstvo snídá...

1. listopadu 2007 v 18:11 Drabblata a pidipovídky
Přiznám se, že už mám napsané všechny slíbené drabblíky, ale dneska přidám jen jeden, možná dva. Nechce se mi vás tím zatěžovat najednou ;o). Veracity mi zadala slova: slibotechna, makovec, lopatka, růžová rtěnka. Nejdřív jsem si myslela, že z toho prostě nic nevykoumám... ale pak to přišlo samo, a tady to máte :) má to přesně 100 slov. Tak snad se bude aspoň trošku líbit.
Ještě k těm drabblím... kdyby snad ještě někdo, kdokoliv, chtěl napsat drabble, ať mi to napíše do komentářů k jakémukoliv aktuálnímu článku. Ráda ho napíšu.