Říjen 2007

Kapitola 10. Čumáček bez náhubku

31. října 2007 v 17:30 | strigga |  Jak uniknout osudu
Čao, lidičkové... já vím, jsem rychlá jak závodní hlemýžď, co :) Omlouvám se těm pár lidem, co čekají na drabblík, vlastně už mám dvě drabble napsané, ale... no, nepřála bych vám tak příšernej týden ve škole. Jediné, co mě drží nad vodou, je to, že o víkendu budu mít konečně čas na přepisování a hodím vám sem všechno, co mám připravené.
Ke kapitolce... je poněkud delší (ale ne zas tak moc) a má úplně idiotský název :) ale já si prostě nemohla pomoct... a má to jistý dvojsmysl, který pochopíte z kapitoly :)))

Drabble pro Paige: Hypotéka přes Snapeovu mrtvolu

29. října 2007 v 19:29 | strigga |  Drabblata a pidipovídky
Téma pro tenhle drabblosh mě napadlo dneska ráno v autobuse do školy, když jsem drze odposlouchávala hovory spolucestujících. V dalším autobuse jsem to domýšlela a v metru dopsala :) Je věnováno Paige a napsáno na slova: Hypotéka, lak na vlasy, Hermiona, Severus. Jo, a má 102 slov, víc už mi to zkrátit prostě nešlo :) Snad to pochopíte, já když se nemůžu rozepsat, píšu nepochopitelně. Tak se kdyžtak zeptejte....

Kapitolovky

28. října 2007 v 16:20 | strigga |  Kapitolovky

Jak uniknout osudu

Tak fajn, zamyslete se... co by se stalo, kdyby... kdyby se v jistém dobře známém vězení, v jedné temné a špinavé kobce, v níž shodou okolností seděl jistý dobře známý masový vrah, zjevila jistá mladá dívka, která však vůbec nepatří do dané doby? A co si takhle, místo toho zamýšlení, přečíst tuhle povídku?
Žánr: Dobrodružné, romantika, AU
Rating: Tak myslím, že tohle může číst opravdu každý, kdo už se to naučil ;)
Varování: Obsahuje marnou snahu o mou ff prvotinu :)
Status povídky... DOKONČENÁ! Hah! :)
EDIT 30.5.2011: Nebýt tohle moje prvotina, tak to nejspíš bez pardónu smažu. Nevím, co se na tomhle přeslazeným blábolu tolika lidem líbilo, ale vy - VY to prosím ignorujte, nechcete-li si kazit literární vkus :D

Semper sunt plura deteriora bonis

Začátek téhle povídky mě napadl jednou večer, když jsem promrzlá čekala na autobus. Byla tma a na oné zastávce nestál kromě mě a jakéhosi podezřelého chlapa vůbec nikdo. Ozubená kolečka v mozku začala pracovat a já přemýšlela, co by, kdyby... a nakonec z toho vylezla povídka ;)
Název je latinský citát, v překladu znamená "Vždycky je horšího víc, než dobrého".
Postavy: Autp., jedna mnou vymyšlená postavička v hlavní roli
Žánr: Dobrodružné, "temné" (ehm...), drama, AU
Rating: IQ 0+ :)
Varování: Je opravdu potřeba varovat před mým stylem psaní...?
Status: Jedna jediná kapitola - a pokračování už vážně nebude :-D (30.5.2011)

Deník F + G... aneb Jak si vychovat vlastního domestikovaného rodiče

Edit 30.5.2011: Tuhle povídku, tohle úžasné dílko nikdy nepřestanu milovat. Díky, bráško!
Tato povídka vzniká v bleskové spolupráci se zlatou Loriel RavenCrow. Tlemíme se u toho jak úplněk na hnoji. Celý název povídky zní: Deník F+G aneb Jak si vychovat vlastního domestikovaného rodiče". Mimochodem, hádejte, kdo je kdo! :))) Doufáme, že se vám to bude líbit tak jako nám, nebo ještě víc :) Malá ukázka...
  • Frede?
  • To jsi ty, mé druhé já?
  • Ne, to třetí, ty chytráku.
  • Hele, nedělej mi tam kaňky! A vůbec, co jsi s tou tužkou udělal, že dělá kaňky, Georgi?!
  • Jejda! Ona dělá kaňky? Kromě té mrňavoučké uprostřed vůbec žánou nevidím!
  • Já odjakživa říkám, že blbě vidíš. To tě omlouvá. Jinak je mrňavoučká, má jenom půl metru.
  • Kde máš ten deník? Kam se ztratil? Pod tu kaňku nebo jsi ho právě umyl?
  • Není pod tou tvojí kaňkou vidět! Fleur na tebe...
  • Ne! Jen to ne! Raději napiš nějakej úvod. Ať to vypadá důstojnějc.

Záhada vlčího syndromu

Povídka, která mě napadla při jedné velice zábavné hodině ve škole. Je o... no, jak bych vám to přiblížila? O záhadě vlčího syndromu? :))) Nechci vám nic prozrazovat předem. Jestli chcete vědět, o čem to je, stačí klinknout na odkaz. A máte to. :)
Postavy: Notoricky známé pobertovské kvarteto, aj.
Žánr: "temné" (né né né), psychologické, pro někoho možná i dobrodružné! =D, AU (co dneska není AU...)
Rating: Pro změnu žádný...
Varování: Nevaruju, však vy sami víte, čím se poděsíte...
Status povídky: Nedopsaná. Kolik těch kapitol je, sedm? Tehdy jsem na ni byla hrdá. Mám ji ráda. Ale dopisovat ji nebudu. :-)

Podfukáři

Sám název (opět ukradený, leč vcelku výstižný) v podstatě cele charakterizuje tuhletu budoucí kapitolovou... prkotinu. :))) Dlouho jsem všemožně zvažovala, jestli to opravdu zveřejnit... ale tak, proč ne. Důvody pochopíte - ono totiž vlastně... ale co bych vám to prozrazovala?! Ono totiž vlastně jde o naprosto nové, neokoukané postavy a naprosto nové, neokoukané prostředí (aspoň myslím), přestože jde zároveň o HP fanfiction... toť pro začátek vše. Jestli se máte na co těšit, tak to sama nevím :))
Postavy: v hlavních rolích několik mou hlavou vymyšlených, navrch přidám toho rozčepýřeného brejlouna, no však víte koho...
Žánr: komedie, fraška a jim podobné :)
Rating: Není...
Varování: Prozatím též není...
Status: dvě kapitoly a dílko nedopsáno. A je to škoda, neboť k těm dvěma kapitolám se hrdě hlásím ;)

Kočičí pracka

Edit 2011: Kdo by nemiloval Kočičí pracku... ^^
Strigg uvádí: Nechutně egocentrický příběh sepsaný dvěma osobami o dvou shodou okolností totožných osobách se zatím blíže neurčeným počtem kapitol. Zezačátku vám to zcela jistě bude připadat jako plytká báchorka na velmi ohrané-opsané téma, ALE věřte; příběh s tak kuriózním rozuzlením jste ještě nečetli!
Raven dodává: Nechutně egocentrická pohádka, sepsaná dvěma osobami shodou okolností o totožných osobách. Zezačátku to bude jistě znít jako ohavné a již tlející klišé, ale věřte nám - skandálnější příběh jste ještě nečetli! Jistě nebudete litovat, protože tahle povídka, vážení, udělá díru do světa (nebo přinejmenším do vašeho mozku)!

Jak se žije v Malfoy Manor

Není to kapitolovka, nýbrž soubor jednorázovek. Znáte mě, komediální žánr mi není cizí :) jen vás varuji... musí se pro něj občas něco obětovat. A já obětovala skutečnost. Proto, pokud vám tyto šílené úryvky ze života Smrtijedů budou připadat nesmyslné, do děje HP knih nepříliš zapadající, etc... vězte, že označení AU tu není jen tak pro srandu. Pro tu jsou tu koneckonců povídky samy ;)
Postavy: Veškeré velevážené Smrtijedstvo, a další
Žánr: komedie (bavme se, dokud to jde!)
Rating: Šest mozkových buněk a výše

Drabble pro RavenCrow : Prázdniny v zemi vycházejícího Slunce

28. října 2007 v 15:17 | strigga |  Drabblata a pidipovídky
A je tu první z drabblíků. Má přesně 100 slov (kvůli svým znalostem matiky jsem to počítala snad desetkrát) a je věnováno Loriel RavenCrow, která mi zadala slova: Jimmy, ježek, jahoda, jak (to zvíře) a Japonsko. Z čehož jsem usoudila, že má slabost pro písmeno J :). Byla to zajímavá slovíčka, i když mi z nich nakonec vylezla taková blbinka. Tak snad se vám bude aspoň trochu líbit. :)))

Haló, zadá mi někdo slova? :)

27. října 2007 v 17:45 | strigga |  Drabblata a pidipovídky
Dlouho jsem přemýšlela, čím to tady trošku oživit. No, a po nekonečném namáhání svého nebohého neokortexu jsem se rozhodla, že se budu trapně opičit po všech ostatních :) TAKŽE pokud by mě snad někdo chtěl - co já vím - odpravit, odrovnat - anebo nevýslovně potěšit - nechť mi zadá pár slovíček ke krátkému drabblíku. Nevím, kolik se tak zadává, co já vím, 3,4,5, to je jedno... tak mi to kdyžtak napište do komentářů pod tenhle článek (i s těma slovíčkama).
Nejsem moc drzá, že po vás něco takovýho chci? Opravdu? Ale vězte, že já budu opravdu nadšená, když mi někdo o drabble napíšete. A budu se snažit Vás nezklamat :)))

Překvapení! 8-)

26. října 2007 v 12:09 | strigga |  V ráji žbleptařů
Teda mně už ten Photoshop tvrdne v počítači dosti dlouho, ale dokud jsem nezačala psát ff, nikdy jsem se o něj moc nezajímala... tak jsem se rozhodla to trošku změnit, jak jste si jistě všimli :)

Kapitola 9. Veršovaná věštba

25. října 2007 v 18:26 | strigga |  Jak uniknout osudu
Tak za tuhle kapitolku se fakticky stydím :) zneužila jsem v ní svých básnických (ne)schopností, no a takhle to dopadlo... ale tak nějak zběžně jsem to po sobě četla, takže tam snad neobjevíte moc chybek. :) Takže enjoy... :)

Vlkodlačí requiem

22. října 2007 v 17:39 | strigga |  Verše z dílny šílené striggy
Zdarec, lidičkové... všem, kteří se těší na novou kapitolku k Jak uniknout osudu, se omlouvám. Trpím vážnou nemocí zvanou spisovatelská stagnace :))) ne, dělám si srandu... ale když má člověk na počítač hodinu denně, není to nejlehčí. Teda ne, že bych to dodržovala :) Ale... snad bude co nejdřív.
A teď k následujícímu výtvoru... je to básnička (co byste ode mě čekali) a přijde mi taková... neurčitá. Ale přesto, když jsem ji psala, myslela jsem přitom na Remuse, proto ten název. Tak snad se moc neleknete :)

Kapitola 8. Detektiv v Příčné

19. října 2007 v 17:30 | strigga |  Jak uniknout osudu
Ano, drazí zesnulí, další kapitolka je tady :). Tentokrát jsem ji po sobě dokonce četla, tak tam snad nebude moc chyb. Jinak - pochopte, že neumím francouzsky, znám jenom pár slovíček, takže jsem to nemohla víc rozvinout :) o čem že to kecám? Dozvíte se v kapitole... :)))

Sakra...

17. října 2007 v 19:12 | strigga |  V ráji žbleptařů
Do háje... já si musím postěžovat...

Kapitola 7. Jeskynní hygiena

15. října 2007 v 19:01 | strigga |  Jak uniknout osudu
Jsem tu a se mnou další kapitola :) tahle měla původně být npsaná úplně jinak, ale měla jsem nějakou dobrou náladu, no :) a zase jsem to nestihla po sobě zkontrolovat... jsem tu jenom na skok, naši mě ustavičně vyhazujou od compíku... takže chyby opět omluvte...

Černá díra

13. října 2007 v 15:40 | strigga |  Verše z dílny šílené striggy
Nevím, jak vám, ale mně se dneska vůbec nechce ven. Za oknem je sice hezká obloha, ale je tam zima... tak jsem si na chvilku zase sedla k počítači a přepsala jsem další ze svých básniček. Tahle je krátká a napadla mě dneska asi o půl jedné ráno, když odešla návštěva a já koukala na tu spoušť, co tu nechali :)

Kapitola 6. Zásadní rozhodnutí

12. října 2007 v 20:24 | strigga |  Jak uniknout osudu
Tak teda jo... další kapitola je tady. Máme tu návštěvu, takže to sem přidávám opět bez opravy. Omluvte mě, je mi líto - kdyžtak mě na chybky upozorněte nebo - ještě líp - je ignorujte. Za komentáře budu velice vděčná. :)))

Trvalé. Na mozku...

10. října 2007 v 20:02 | strigga |  Olbřímí oliheň
Tak jsem se po dlouhém mozkovém hloubání a dloubání rozhodla zveřejnit nějaké informace o sobě. Alespoň ty, které nejsou nezveřejnitelné :)) Rozhodla jsem se podat to přijatelnější formou, a to jakožto jakousi potrhlou jednorázovku. Snad to pochopíte, sama to skoro nechápu :))

EDIT 6.3.2011: Jak jistě sami podle data přidání uznáte, tento článek zavání silným odérem zastaralosti. Nechávám ho tu pro pobavení, pokud se vám však nechce číst plky čtrnáctileté holčičky, zajděte si raději na Profil, čili SEM, kde najdete aktuální informace :) Sayonara!
Kapitola 5. Příběh čtvrtého viteálu II/II

7. října 2007 v 17:06 | strigga |  Jak uniknout osudu
Konečně, konečně jsem se dostala do systému! Omlouvám se za zdržení, ale byla jsem u mamky v práci a musely jsme už jít, takže jsem neměla dost času na boj s blog.cz :))

Kapitola 5. Příběh čtvrtého viteálu I/II

7. října 2007 v 15:20 | strigga |  Jak uniknout osudu
Tak, ok... tahle kapča se celkem dlouhá, ještě teď mě od přepisování bolí ruka, a musela jsem ji tudíž rozdělit na dvě části... jestli se mi to povede vložit, tak jsem machr, poněvadž blog.cz mi úplně nemístně blbne... :)

Vločka

6. října 2007 v 12:27 | strigga |  Verše z dílny šílené striggy
Ahoj Beroušové! Nevím, jestli dneska bude další kapitolka k povídce, za chvilku mě čeká rodinná oslava, ale aspoň sem hodím další ze svých básniček. Kvůli téhle jsem včera nemohla spát :) ještě o půlnoci jsem byla venku se psem, a v jednu ráno jsem se chopila papíru...

Smutný příběh

5. října 2007 v 19:04 | strigga |  Mimo téma
Tohle jsem nenapsala já. Je to řetězák, který obíhá po netu už zřejmě dlouho, našla jsem ho na blogu Profesora Psavce. A můžu vám říct, že mi to vážně vehnalo slzy do očí.

Kapitola 4. Do bezpečí

1. října 2007 v 17:50 | strigga |  Jak uniknout osudu
A konečně jsem se taky dostala k přepsání další kapitoly... tahle je sice o něco delší než ty předchozí, ale připadá mi taková... nudná, no... ale i takové někdy musí být, aby doplňovaly děj, no ne?